Kripto Para Piyasalarında Düşüş Sürerken DOGE ve SHIB Yatırımcılarına Yeni Bir Müjde Geldi

Kripto para piyasalarında düşüşler devam ediyor. Bitcoin ve Ethereum'da sert düşüş yaşanırken popüler bazı altcoinler için olumlu gelişmeler yaşandı!

Kripto Para Piyasalarında Düşüş Sürerken DOGE ve SHIB Yatırımcılarına Yeni Bir Müjde Geldi

Küresel piyasalarda risk iştahının artmasının ardından gelen olumsuz hava, ABD’nin katı kurallar uygulamaya başlamasıyla etkisini sürdürmeye devam ediyor. Piyasa değeri bakımından en güçlü iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum düşüş serüvenine devam ediyor.

Çoğu kirpto para biriminde sert düşüşler devam ederken, altcoin piyasalarında öne çıkan iki önemli meme coinin yatırımcısı içim sevindirici bir haber geldi. Yeni bir borsada daha listeleneceğinin duyurulmasının ardından Dogecoin ve Shıba Inu fiyatlarında toparlanma görüldü.

DOGE ve SHIB Yeni Bir Borsada Daha Listelenecek

Son dönemin en popüler ve yüksek kazanç sağlayan altcoinleri arasında gösterilen Dogecoin ve Shıba Inu, Hindistan’ın önde gelen kripto para borsasında listelenecek. Hindistan merkezli faaliyet gösteren ünlü kripto para borsası Unocoin’de listeleneceğinin duyurulmasının ardından popüler meme coinlerin fiyatlarında yeni hareketlenmeler görülmeye başladı.

Borsa tarafından yapılan açıklama sonrasında Dogecoin’in artık Hindistan rupisiyle de takasının mümkün olduğuna işaret edildi. Shıba Inu ise işlemler sırasında işlem çifti olmadan işlem görebilecek. Bunun yerine Tether’e karşı alım – satım işlemlerinin gerçekleştirilebileceği ifade edildi. 2013 yılında kurulan ve kısa sürede büyüyen Hindistan’ın kripto para borsası Unocoin, BTC – INR platformu olarak dünya genelinde önemli bir yere de sahiptir.

Kripto Piyasalarda Son Durum Ne?

Piyasalarda altcoinleri hareketlendiren haberler gelmeye devam ederken küresel düzeyde yüksek enflasyon ve hükümetlerin kripto paralara karşı gösterdikleri sert tutumlar işlem hacmi büyük dijital varlıklarda sert fiyat düşüşlerine neden oldu. 14 Aralık Salı günü itibariyle 47 bin 300 dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin’i, 3 bin 800 dolar seviyeleriyle Ethereum izlemeye devam ediyor.

Diğer yandan Dogecoin ve Shıba Inu için gelen olumlu haberler sonrasında DOGE 0,16 dolar seviyelerinden işlem görürken, SHIB ise 0,000033 dolar seviyelerinde hareketine devam ediyor. Kripto paralarda görülmeye devam eden yoğun sisli havanın ABD’den gelecek en ufak bir olumlu açıklama ile dağılması bekleniyor.