Kripto Para Piyasaları İçin Tarihi Gün! ABD Kongresi Toplanıyor! Görüşme Öncesi Piyasalar Hareketli

Kripto para piyasaları için ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi ile önde gelen 6 kripto para şirketinin yöneticileri bir araya gelecek. Kripto piyasalar için yeni dönem başlayabilir…

Kripto Para Piyasaları İçin Tarihi Gün! ABD Kongresi Toplanıyor! Görüşme Öncesi Piyasalar Hareketli

Piyasalarda son dönemde ciddi dalgalanmalar yaşanmaya devam ediyor. Değerini her geçen gün katlayan ve piyasa değeri, işlem hacmi ile dikkat çeken kripto para piyasalarına ilişkin ABD’den sert kararlar alınmaya devam ediyor.

Dünyanın önde gelen 6 farklı kripto para şirketinin yöneticilerinin katılacağı ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, alınan sert kararlar ve gelecek döneme ilişkin görüşlerini bildirecekler. Sert kuralların gelmemesi gerektiğini bildirmesi beklenen şirket temsilcileri, bu kararlar sonrasında kripto para piyasasının yer altına çekilebileceğini belirtecek.

Piyasalar ABD’den Gelecek Haberlere Odaklandı

Kripto para piyasalarında hafta başından itibaren bir toparlanma eğilimi görülüyor. İki gündür yatay bir seyirde ilerlemeye devam eden piyasalarda, ABD Temsilciler Meclisi ile kripto para şirketi temsilcilerinin görüşmelerinden çıkacak karar belirleyici olacak.

Bazı ülkelerin kripto paraları resmi ödeme yöntemi olarak görmesi ve bu alanda projeler başlatmasının yanı sıra ABD ve Çin gibi ülkelerden sert kararlar alınmaya devam ediyor. İstikrarsızlığa neden olan bu tip kararların ise piyasalarda ciddi bir olumsuz etkisi görülüyor. Kripto piyasalara karşı gereksiz katı önlemlerin alınmaması gerektiğini savunacak isimler arasında Coinbase CEO’su Alesia Haas’da yer alıyor.

Bitcoin ve Ethereum Toparlanma Eğiliminde

İşlem hacmi ve piyasa değeri bakımından kripto para piyasalarının iki belirleyici dijital varlığı Bitcoin ve Ethereum son aylarda ciddi bir düşüş yaşadı. Tarihi rekor sonrasında kasım ayının ortalarından itibaren adeta çakılan Bitcoin ve Ethereum, yeni haftaya hafif bir toparlanma eğilimi ile başladı.

Bitcoin 8 Aralık Çarşamba günü itibariyle günün ilk yarısında 50 bin 540 dolar seviyelerinden işlem görürken, Ethereum ise aynı saatlerde 4 bin 370 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Değeri 47 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin, yeni hafta performansı ile dikkat çekti. Ethereum ise benzer bir düşüşle 3 bin dolar seviyesinden yeniden 4 bin doların üzerine çıktı. Piyasalarda ABD Kongresi’nden gelecek haberlerin yeni yön arayışında belirleyici etken olacağı düşünülüyor.

SONRAKİ HABER