KPSS'li KPSS'siz Lise, Önlisans Lisans! Memur, Polis, Sözleşmeli Personel, Kadrolu İşçi Ocak 2022 Tüm Duyurular

Kamu kurumlarına Ocak ayında çok sayıda personel alımı yapılacağı duyuruldu. Polis alımı, memur, sözleşmeli personel, kadrolu kamu personeli ve sürekli işçi alım ilanları için başvurular devam ediyor.

KPSS'li KPSS'siz Lise, Önlisans Lisans! Memur, Polis, Sözleşmeli Personel, Kadrolu İşçi Ocak 2022 Tüm Duyurular

Kamu kurum ve kuruluşlarına Ocak 2022 döneminde binlerce personel alımı yapılacak. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak personel alımlarının yanında kurumların KPSS puan şartı olmadan sadece öğrenim ve mesleki özelliklere göre yapacakları alımlarda bulunuyor. 2022 yılında devlet bünyesinde çalışmak ve memur olmak isteyenler için tüm kamu personeli alım ilanları ile kurumlarda işçi olarak görev almak isteyen adaylar için sürekli işçi alım ilanlarını derledik.

OCAK 2022 KADROLU KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARI

Ocak ayında başvurusu alınmak üzere yayımlanan kadrolu memur alım ilanları listesi çok kabarık. Başta bakanlıklar olmak üzere birçok devlet kurumu bünyesine KPSS A Grubu puan sıralaması esasına göre memur istihdam edecekler. Aşağıda tablo halinde yer alan bu memur alım duyurularına başvuruda bulunacak adaylardan kurumlar genellikle en az 70 KPSS puan şartı ve öğrenim koşulu isterler. Bu koşulların dışında alınacak personel pozisyonuna göre belirlenen özel şartlar talep edilecek.

Kadrolu Memur Alımı Ocak 2022 Tüm Lise

KPSS'li KPSS'siz Lise, Önlisans Lisans! Memur, Polis, Sözleşmeli Personel, Kadrolu İşçi Ocak 2022 Tüm Duyurular - Resim : 1KPSS'li KPSS'siz Lise, Önlisans Lisans! Memur, Polis, Sözleşmeli Personel, Kadrolu İşçi Ocak 2022 Tüm Duyurular - Resim : 2KPSS'li KPSS'siz Lise, Önlisans Lisans! Memur, Polis, Sözleşmeli Personel, Kadrolu İşçi Ocak 2022 Tüm Duyurular - Resim : 3

KPSS B GRUBU MEMUR ALIM İLANLARI

KPSS B Grubu personel alım ilanları ile yayımlanan duyurular genellikle belediye başkanlıkları ve bakanlıkların alt birimleri oluyor. Belediye memuru yada kurumların taşra birimlerinde görevlendirilmek üzere yayımlanan duyurularda 50, 60, 70 KPSS puan şartıyla başvuru alınabilecek duyurular bulunuyor. Adaylar için hangi belediye, hangi devlet kurumu kaç personel alımı yapacak tüm listeyi aşağıda paylaşıyoruz. Adaylar listede yer alan kurumların web sitesinden yada devlet kapısı web sitesi üzerinden memur alımı için duyurulara ulaşabilirler.

KPSS B Grubu Memur Alımı Ocak 2022

KPSS'li KPSS'siz Lise, Önlisans Lisans! Memur, Polis, Sözleşmeli Personel, Kadrolu İşçi Ocak 2022 Tüm Duyurular - Resim : 4KPSS'li KPSS'siz Lise, Önlisans Lisans! Memur, Polis, Sözleşmeli Personel, Kadrolu İşçi Ocak 2022 Tüm Duyurular - Resim : 5

SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONEL ALIM DUYURULARI OCAK 2022

Ocak ayında kamu kurumları sözleşmeli personel alımı için de çok sayıda duyuru yayımladılar. Sözleşmeli personel alım ilanlarında ise üniversitelerin duyuruları bulunuyor. Üniversiteler özellikle hastane bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli sağlık personeli ile sözleşmeli büro memuru ve destek personelleri alımları yapıyorlar. Üniversiteler dışında kurumlar bakanlıklar çeşitli kadrolarda KPSS'li, KPSS'siz memur alımı yapıyorlar. Memur alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar için mesleki şartlar ön planda oluyor.

Ocak 2022 Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Tüm İlanlar Listesi

KPSS'li KPSS'siz Lise, Önlisans Lisans! Memur, Polis, Sözleşmeli Personel, Kadrolu İşçi Ocak 2022 Tüm Duyurular - Resim : 6KPSS'li KPSS'siz Lise, Önlisans Lisans! Memur, Polis, Sözleşmeli Personel, Kadrolu İşçi Ocak 2022 Tüm Duyurular - Resim : 7KPSS'li KPSS'siz Lise, Önlisans Lisans! Memur, Polis, Sözleşmeli Personel, Kadrolu İşçi Ocak 2022 Tüm Duyurular - Resim : 8

ASKERİ PERSONEL ALIM İLANLARI 2022 YILI DUYURULARI

Askeri personel alım ilanları için de Ocak ayında iki duyuru bulunuyor. Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere askeri personel alımı yapacak. Bu duyuru dışında Jandarma Genel Komuntanlığı da 550 askeri personel alımı için ilana çıktı. İki kurum için de başvuru süreçleri devam ediyor.

Ocak 2022 Askeri Personel Alım Duyuruları

KPSS'li KPSS'siz Lise, Önlisans Lisans! Memur, Polis, Sözleşmeli Personel, Kadrolu İşçi Ocak 2022 Tüm Duyurular - Resim : 9

SÜREKLİ İŞÇİ ALIM DUYURULARI OCAK 2022

Memur alım ilanları dışında Ocak ayında başvuru süreci devam eden sürekli işçi, kadrolu yada daimi işçi alım duyuruları da bulunuyor. Bu duyurulara dair liste aşağıda olup başvurular İŞKUR yada kurumların kendi sitelerinden yapılacak.

Sürekli İşçi Alım İlanları Listesi Ocak 2022

KPSS'li KPSS'siz Lise, Önlisans Lisans! Memur, Polis, Sözleşmeli Personel, Kadrolu İşçi Ocak 2022 Tüm Duyurular - Resim : 10

MEMUR ALIM İLANLARINA BAŞVURUDA BULUNMAK İÇİN

Memur alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen tüm adayların kurum, kadro farketmeden "Türk vatandaşı olmak, kurumların belirlediği yaş şartını sağlamak, kurumların talep ettiği öğrenim şartını sağlamak, kamu haklarından mahru olmamak, erkekler için askerlikle ilişiği olmamak, görevine engel sağlık sorunu bulunmamak" koşullarına haiz olmaları gerekiyor.

OCAK 2022 MEMUR ALIM İLANLARINA BAŞVURULARI NASIL VE NEREDEN YAPACAKSINIZ?

Ocak ayına memur alımı ilanlarına yapılacak başvurular genellikle Kariyer Kapısı sistemi üzerinden e-Devlet aracılığıyla yapılacak. Ayrıca adaylar kurumların web sitelerinden başvuru kılavuzlarına ulaşabilir ve kadrolar için tüm detayları öğrenebilirler.