KPSS yeni sınav ne zaman, yapılacak mı, nasıl olacak? KPSS 2022 ikinci yeni sınav tarihi

Türkiye'de hafta sonu gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınav sonrasında dün 2 Ağustos 2022 Salı günü gündeme düşen sıcak gelişmeler gündeme bomba gibi düştü. KPSS yeni sınav ne zaman yapılacak mı, nasıl olacak? KPSS 2022 ikinci yeni sınav tarihi

KPSS yeni sınav ne zaman, yapılacak mı, nasıl olacak? KPSS 2022 ikinci yeni sınav tarihi

KPSS yeni sınav ne zaman yapılacak mı, nasıl olacak? KPSS 2022 ikinci yeni sınav tarihi - Türkiye'de hafta sonu gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınav sonrasında dün 2 Ağustos 2022 Salı günü gündeme düşen sıcak gelişmeler gündeme bomba gibi düştü.

KPSS sınavı ile ilgili gündeme dün düşen iddialar sonrasında ise milyonlarca adaydan sınavın iptaline dair paylaşımlar devam ediyor. Yer alan iddialara göre kimi kaynaklarda 20 kimi kaynaklarda ise 115 sorunun aynı yayınevinde olduğu söylenirken sınav ile ilgili birçok şaibeler gündeme oturdu. Yaşanılan gelişmeler sonrasında ise milyonlarca KPSS adayı sınavın tekrarlanması yönünde görüş bildirirken yapılan sınavın ise iptali gündemde ki ana konular arasında yer alıyor.

2 Ağustos 2022 Salı günü sabah saatlerinden itibaren KPSS ile ilgili gündeme düşen o iddialar ortalığı kaldırdı. ÖSYM'den ikindi saatlerinde gelen resmi açıklama sonrasında ise bu iddiaların asılsız olduğu söylenilmişti. Tepkiler yükselmeye devam ederken akşam saatlerinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gelen açıklama ile birlikte yaşanılan sürecin inceleneceği söylenilmişti.

KPSS sınavı ile ilgili gündeme düşen bu iddialar sonrasında birçok kaynaklar tarafından gelen haberlere göre ise sınavın tekrarlanacağı yönünde görüş bildirildi. Buna göre ise KPSS 2022 sınavının iptal olması gündemde yer alırken yeni sınav yapılacak mı, ne zaman yapılacak, nasıl olacak araştırmaları yapılmaya başladı. Buna göre ise KPSS 2022 ikinci sınav yeni tarih araştırılmaya başlandı.

KPSS SINAVI TEKRARLANACAK MI?

Gündeme düşen iddialara göre gelen istekler KPSS 2022 sınavının iptal olması yönünde oldu. Buna göre ise KPSS sınavının tekrarlanması konuşuluyor. Sınav ile ilgili verilecek karar sonrasında ise yeni sınavın yapılması gündemde ki iddialar arasında yer alırken sınav tarihlerine ilişkin gelecek açıklamalar sonrasında ise detayların netleşmesi bekleniyor.

Gündemden haberdar olmak ve gelişmeleri takip etmek için kamugundemi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın. KPSS 2022 sınavına ilişkin yeni gelişmelerden haberdar olmak isterseniz "Bildirimlere izin ver" butonuna tıklayarak gelişmeler geldikçe bildirim alabilirsiniz.