KPSS sorularının çalındığı iddiasından sonra İYİ Parti'den 'mülakat' videosu geldi!

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen KPSS'den sonra dün öğle saatlerinde ortaya atılan bir iddia gündeme bomba gibi düştü. Bir yayınevinin soruları çaldığı iddiası sonrasında İYİ Parti'den mülakat sistemi ile ilgili video geldi. Detaylar haberin devamında...

KPSS sorularının çalındığı iddiasından sonra İYİ Parti'den 'mülakat' videosu geldi!

Geçtiğimiz hafta sonu Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giren çok sayıda aday için sarsıcı gelişmeler yaşandı. Bir yayın evinin soruları çaldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. İlgili yayınevinin soruları çaldığı ve şıkların yerlerini bile değiştirmeden deneme sınavı kitapçıklarında kullandığı öne sürüldü.

KPSS'ye giren çok sayıda kamu personeli adayı için yıkıcı olan bu haber sonrasında gelişmeler peş peşe yaşanmış ve vatandaşlar olaya büyük tepkiler göstermişti. Dün yaşanan bu olayların sonucunda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) iddiaların asılsız olduğunu öne sürmüştü.

Pek çok siyasinin de tepki gösterdiği iddianın ardından ÖSYM'nin de haberleri yalanlaması ve asılsız olduğunu belirtmesi sonrasında vatandaşların tepkileri giderek büyüdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada ise Devlet Denetleme Kurulu tarafından KPSS ile ilgili inceleme başlatılacağı duyurulmuştu. Yapılan duyurunun ardından açıklanacak olan karar heyecanla ve merakla beklenirken gece yarısı saatlerinde alınan karar gündeme bomba gibi düştü. Bu gece yarısında Cumhurbaşkanlığı kararı ile ÖSYM Başkanı Halis Aygün'ün görevden alındığı duyuruldu.

KPSS Sorularının Ardından İYİ Parti'den Videolu Mülakat Paylaşımı

İYİ Parti'nin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşım ile mülakat sistemi eleştirildi. KPSS sorularının çalındığı ve sınav öncesinde bazı deneme sınavlarında yayımlandığı iddiasının etkileri henüz gündemdeki yerini korurken İYİ Parti tarafından yapılan paylaşımda mülakat sistemi eleştirildi. İYİ Parti tarafından yayınlanan videolu içerikte mülakatlarda alınan kararların doğru olmadığı belirtildi. İYİ Parti tarafından yapılan paylaşımın açıklama kısmında şu ifadelere yer verildi;

“Şaibeli sınavlarla senin umutlarını, hayallerini, emeklerini çalan; mülakat cambazlığıyla seni yok sayan bu adaletsiz düzen bitecek! Hak ettiğin yarınlar senin olacak…’Mülakat Değil Liyakat’ esas alınarak hakkın teslim edilecek, az kaldı!”

KPSS sorularının çalındığı iddiasından sonra İYİ Parti'den 'mülakat' videosu geldi!

Bu videolu paylaşımın ardından ise İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Gençlerimizin emeğine sınavlarda ve mülakatlarda defalarca ihanet ettiniz; Tekrarını kabul etmeyiz! Cumhuriyetimizin kazandırdığı eğitimde fırsat eşitliğini, vasatlığa terk etmeyiz! KPSS ile ilgili iddiaların ve 2 saatte yapılan şaibeli açıklamaların takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

KPSS sorularının çalındığı iddiasından sonra İYİ Parti'den 'mülakat' videosu geldi!

SONRAKİ HABER