KPSS soruları ile ilgili yeni Deep Web iddiası! CHP sınav sorularının 1000 Dolar karşılığında satıldığını öne sürdü

Dün gündüz saatlerinde gündeme gelen KPSS sorularının sızdırılması ve bir yayınevi tarafından deneme sınavlarında kullanılmış olması iddiasına ilişkin detaylar geliyor. Son olarak CHP'li milletvekili Alpay Antman tarafından gündeme getirilen bir iddia dikkat çekti. Detaylar haberin devamında...

KPSS soruları ile ilgili yeni Deep Web iddiası! CHP sınav sorularının 1000 Dolar karşılığında satıldığını öne sürdü

Geçtiğimiz Pazar günü çok sayıda adayın giriş yaptığı Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili dün gündüz saatlerinde yaşanan gelişmeler dikkat çekti. Dün sabah saatlerinde yaşanan bir olayda; bir yayın evinin sınav sorularını sızdırdığı ve geçmiş dönemlerde yayınladığı deneme sınavı kitapçıklarında şıkların yerini bile değiştirmeden yayınladığı iddia edildi. Olayla ilgili KPSS tarafından yalanlama ve asılsızdır açıklaması gelmiş olsa da bu gece yarısı saatlerinde Resmi Gazete'de yayımlanan bir Cumhurbaşkanlığı kararı ile ÖSYM Başkanı Halis Aygün'ün görevden alınması dikkat çekmişti.

Adayların dikkatini çeken bu olayların ardından sosyal medya platformlarında gündeme gelen bir iddia daha dikkat çekti. Başta Ekşi Sözlük ve Twitter olmak üzere sosyal medya platformlarında gündeme gelen sınav sorularının 1.000 dolar karşılığında satıldığı iddiası bugün CHP tarafından resmi olarak iddia edildi.

İnternetin karanlık yüzü olarak bilinen "Deep Web" gibi portallarda ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS sorularının 1.000 dolar karşılığında satıldığı iddiası gündeme geldi. İlk olarak Twitter'da bir kullanıcının gündeme getirdiği bu iddianın ardından Ekşi Sözlük'te de konu gündeme getirilmiş ve iddialar sosyal medya platformlarında büyük yankı uyandırmıştı. İddiaların ardı arkası gelmezken CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen'in konuyu resmi olarak gündeme getirmesi dikkat çekti.

KPSS soruları ile ilgili yeni Deep Web iddiası! CHP sınav sorularının 1000 Dolar karşılığında satıldığını öne sürdü

Konuya ilişkin görselleri TBMM ekranlarında gösteren Alpay Antmen, bazı sınav sorularının sınav tarihinden önceki dönemlerde 1000 dolar karşılığında satıldığını öne sürdü. "Karanlık internet sitelerinde 1000 dolar karşılığında soruların satıldığı doğru mudur? Doğruysa şu ana kadar kaç kişinin bu soruları satın aldığı belirlenmiştir? Konuyla ilgili araştırma yapılacak mı?" ifadelerini kullanan Alpay Antmen'e henüz resmi bir kişi, kurum ya da kuruluştan yanıt gelmedi.