KPSS Şartı Yok! Kızılay'dan KPSS'siz Personel Alımı Duyurusu Yapıldı!

Kızılay en az lise mezunu personel alım ilanlarını açıkladı. KPSS şartı olmadan adayların başvuru yapması sağlanacak.

KPSS Şartı Yok! Kızılay'dan KPSS'siz Personel Alımı Duyurusu Yapıldı!

Türk Kızılayı 2021 yılına ilişkin son güncel personel alım ilanlarını yayınlanmaya devam ediyor. En az lise mezunu garson alım ilanının yayınlanması ile birçok kişi ilana yoğun ilgi gösterdi. KPSS şartı aranmadan yapılacak alımlarda, genel ve özel şartların sağlanması yeterli olacak.

İstanbul Bakırköy’de yer alan huzurevinde görevlendirilmek üzere yapılacak personel alımına ilişkin başvuru şartları ise ilanda yer alan ilgili kadrolara yapılacak başvurulara göre belirlenecek. Personel istihdamına ilişkin ayrıca ilgili kanunda belirlenen genel şartların da sağlanması gerekecektir.

Kızılay KPSS Şartsız Personel Alımı Başvuru Şartları

İstanbul Bakırköy’de yer alan huzurevinde istihdam edilmek üzere garson kadrosu için Kızılay tarafından personel alımı yapılacak. İlgili ilana başvuru yapacak adaylardan KPSS şartı istenmiyor. Ancak mesleğini yerine getirirken ihtiyaç duyulacak bazı meziyetler ve genel şartlar aranacaktır. Mesleki şartları sağlayan adaylar söz konusu ilana başvurularını yaparak değerlendirme sürecine geçebilecekler.

KPSS şartsız en az lise mezunu personel alımı yapılacak Türk Kızılayı personel alım ilanında yer alan temel şartlar şunlardır:

  • En az lise mezunu olmak.
  • Alanında en az 2 yıllık tecrübe sahibi olmak.
  • Güçlü iletişim becerilerine sahip olmak.
  • Ekip çalışmasına yatkın.
  • İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyor olmak.
  • Erkek adayların askerlik ile ilişiği olmamak.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Kızılay personel alım ilanı için başvuru yapacak adayların en geç 24 Aralık 2021 tarihine kadar ilgili ekran üzerinden taleplerini iletmesi gerekecek. Son başvuru tarihi itibariyle ‘’ Kızılay Kariyer’’ web sayfası üzerinden adayların açık iş ilanlarına başvuru yapması mümkündür.

İstanbul Bakırköy’de istihdam edilmek üzere KPSS şartı aranmadan yapılacak alımlar için adayların söz konusu kadro için gerekli şartları sağlamaları halinde işe başlamaları değerlendirme süreci sonrasında mümkün olacak. İş tanımına göre başvuru sahiplerinin işe alınmaları halinde huzurevinde konaklayanların ana ve ara öğünlerinde yemek servislerinin yapılması ve idari personel için ikram servislerinin yapılması gibi temel iş tanımlamaları da yapılmıştır.