KPSS Şartı Yok! İŞKUR ile Okullara En Az İlkokul Mezunu Binlerce İşçi Alınacak!

İŞKUR tarafından Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görevlendirilmek üzere en az ilkokul mezunu işçiler alınacak. KPSS şartı yok!

KPSS Şartı Yok! İŞKUR ile Okullara En Az İlkokul Mezunu Binlerce İşçi Alınacak!

İş arayan vatandaşların merakla beklediği Toplum Yararına Program (TYP) işçi alım ilanları bir bir yayımlanmaya devam ediyor. KPSS şartı olmadan, en az ilkokul mezunu personeller Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan okullarda görevlendirilecek. Personeller 4.250 TL maaş alacak. 43 ilde yayımlanan TYP ilanlarından 20 il için başvurular 8 Şubat'ta sona erdi. Diğer 23 il için ise başvurular devam ediyor.

Başvuru yapacak personellerden herhangi bir sınav ya da KPSS şartı istenmeyecek. TYP kapsamında alınacak işçiler kura ile seçilecek.

Haber

23 ŞEHİR İÇİN TYP İLANLARI YAYIMLANDI !

TYP kapsamında işçi alımı yapılacak iller: Afyonkarahisar 183, Aksaray 114, Amasya 103, Aydın 152, Bingöl 91, Denizli 183, Erzincan 103, Erzurum 290, Gümüşhane 86, Isparta 91, Kahramanmaraş 251, Kayseri 308, Kırklareli 91, Kırşehir 74, Kütahya 103 Malatya 228, Nevşehir 120, Samsun 229, Sivas 316, Tunceli 43, Uşak 97, Yalova 86 , Zonguldak 114

Haber

TYP İŞÇİ ALIMLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

İŞKUR'a kayıtlı 18 yaşını doldurmuş tüm işsizler başvuru yapabiliyor. Emekli veya malul aylığı alıyor olanlar başvuru yapamıyorlar. Açıköğretim ve açık lise dışında öğrenci olanlar da başvuru yapamıyorlar. Hanenin toplam gelirinin de asgari ücretin 1.5 katını aşmaması gerekiyor. Bir haneden sadece 1 kişi TYP kapsamında başvuru yapabiliyor.

Haber

TYP KAPSAMINDA PERSONELLER HANGİ POZİSYONLARDA ÇALIŞTIRILIYOR?

TYP ile işe alınan personeller; okulların evre temizliği, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesii Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri, ağaçlandırma, park düzenlemeleri, vadi ve dere ıslahı ve erozyon engelleme çalışmalarında görevlendiriliyorlar.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN !

TYP işçi alım ilanına başvurular İŞKUR https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx sitesi üzerinden yapılacak.

SONRAKİ HABER