KPSS ile En Az Lise Mezunu 144 Sözleşmeli Personel Alınacak! Alım Yapılacak Kadrolar ve Şartlar

Milli Saraylar İdaresi tarafından yayımlanan ilan ile farklı kadrolarda en az lise mezunu 144 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Alımlar KPSS ile farklı kadrolarda yapılacak.

KPSS ile En Az Lise Mezunu 144 Sözleşmeli Personel Alınacak! Alım Yapılacak Kadrolar ve Şartlar

Milli Saraylar İdaresi personel alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre personel açığı olan kadrolarda görevlendirilmek üzere 144 personel istihdam edilecek. Personel alım sınavına başvuru yapacak adayların hem genel hem de özel bazı şartları taşımaları gerekiyor. Adaylardan ayrıca KPSS puanı da isteniyor. İlana başvurularda, her aday yalnızca bir kadro için başvuru yapabilecek. Birden fazla kadroya başvuru yapan adayların başvuruları geçersiz sayılacak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

*Temizlik Görevlisi

*Büro Personeli

*Koruma ve Güvenlik Görevlisi

SINAV BAŞVURUSU İÇİN ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

*Her kadro için istenen özel şartları tamamlamak

*18 yaşını doldurmuş olmak

*Güvenlik soruşturması arşiv araştırması olumlu olmak

*Herhangi bir kurumdan emeklilik ya da yaşlılık aylığı almıyor olmak

*Görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak

*Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak

*Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı olmamak

ÖZEL ŞARTLAR

52 temizlik personel alım ilanı için lise ve dengi okul mezunu olmak, 40 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Bu kadro için adaylardan KPSS şartı istenmiyor.6 büro personeli alımı için herhangi bir lisans programından mezun olmak, 2020-2021 KPSS’den en az 60 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, 40 lisans mezunu koruma ve güvenlik görevlisi için 2020-2021 KPSS’den en az 60 puan almış olmak, özel güvenlik görevlisi sertifikasına sahip olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak. Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımları lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar arasından yapılacak.

PERSONEL ALIMINA BAŞVURULAR BAŞLADI!

Milli Saraylar İdaresi sözleşmeli personel alım ilanına başvurular 15 Nisan – 24 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılacak. Başvurular, e-Devlet üzerinden Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet sitesinden e- Devlet şifresi ile elektronik ortamda yapılacak.

Online başvuru dışında başvuru yapan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacak. Başvurular değerlendirildikten sonra başvuru şartlarını taşıdığı tespit edilen adayların başvuruları kabul edilecek. Personel alım sınavlarına katılmaya hak kazanan adaylar, Milli Saraylar İdaresi resmi sitesi üzerinden ilan edilecek. Sınav tarihi ve yeri de daha sonra aynı site üzerinden ilan edilecek

SONRAKİ HABER