KPSS ile 407 Büro Personeli ve Çok Sayıda Personel Alınacak! TKGM Duyurdu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) tarafından çok sayıda personel alınacağına ilişkin duyuru geldi. İşte detaylar…

KPSS ile 407 Büro Personeli ve Çok Sayıda Personel Alınacak! TKGM Duyurdu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere çok sayıda personel alımı yapılacağına ilişkin ilan metni yayınlandı. KPSS 70 puanla gerçekleştirilecek alımlar kapsamında toplamı 407’yi bulan birçok kadroda alım yapılması hedeflendiği belirtildi.

Büro personelinden güvenlik görevlisine kadar birçok farklı alanda yapılacak alımlar için adayların ilan metninde belirlenen genel şartları sağlamaları gerekmektedir. KPSS şartının sağlanmasının yanı sıra ilgili kadrolar için belirlenmiş genel ve özel şartların sağlanması gerekecektir. 5’i büro personeli olmak üzere birçok kadro için yapılacak alımlar birçok farklı noktada gerçekleştirilecek.

Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından çok sayıda personel alımı yapılacağına dair açıklama geldi. 302’si sözleşmeli tekniker, 100’ü koruma ve güvenlik görevlisi ve 5’i büro personeli olmak üzere toplamda 407 kişinin ilan metninde yer alan şartları taşımları halinde atamaları gerçekleştirilecek. Alım yapılacak her bir kadro için farklı eğitim şartları aranmaktadır. Adayların başvurularını yapmadan önce yerleştirilecekleri unvan için mezun olunan program ve aranan şartları taşıması gerekecek.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından alım yapılacak kadrolar ise şu şekildedir:

· Sözleşmeli Tekniker

· Sözleşmeli Büro Personeli

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

17 – 24 Aralık 2021 tarihleri arasında devam eden başvurular için adayların söz konusu kadrolar için başvurularını e – Devlet üzerinden yapmaları gerekmektedir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sayfası üzerinden Kariyer Kapısı aracılığıyla başvuru adımlarını tamamlayan vatandaşlar, belirlenen şartları da sağlamaları halinde dakikalar içinde başvurularını yapabilecekler.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Sözleşmeli tekniker ve büro personeli için farklı şartlar aranmaktadır. 2020 KPSS B Grubu P93 puan türünden en az 70 ve üzeri puan alma şartı her iki kadro için ortak şartlar arasında yer almaktadır. Ayrıca Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu, Tapu ve Kadastro, Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme vb. bölümlerden mezun olma şartı aranacaktır. Bunların yanı sıra adayların 657 satılı Devlet Memurları Kanunun 48’inci maddesi kapsamında sayılan tüm genel şartları taşımaları istenmektedir.