KPSS 65 Puanla Çok Sayıda Personel Alımı Yapılacak! BUÜ 2021 Personel Alımı Devam Ediyor

Bursa Uludağ Üniversitesi, birçok farklı kadroda sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere en az KPSS 65 puan ile personel alımlarına devam ediyor…

KPSS 65 Puanla Çok Sayıda Personel Alımı Yapılacak! BUÜ 2021 Personel Alımı Devam Ediyor

Türkiye’nin önde gelen devlet üniversitelerinden Bursa Uludağ Üniversitesi, sözleşmeli personel alım ilanı kapsamında 2021 yılına ilişkin son personel teminlerine başladı. Birçok kamu kurum ve kuruluşu tarafından açıklanan yeni personel alım duyurularına ilgi ise bir hayli yoğun.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü açıktan Alım İzni kapsamında yapılması hedeflenen personel teminine ilişkin resmi ilanda başvuru detayları ve alım yapılacak kadrolar açıklandı. Söz konusu şartları sağlayan tüm adayların 2021 yılının son personel alım ilanını değerlendirerek başvuru yapması sağlanacak.

BUÜ Hangi Kadrolarda Sözleşmeli Personel Alacak?

2020 KPSS B grubu ilgili puan sıralaması dikkate alınarak yapılacak atamalar için birçok farklı kadroda alım yapılması hedefleniyor. Bursa Uludağ Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren farklı birimlerde istihdam edilmek üzere toplamda 50 personel alınması öngörülmektedir. KPSS 65 puan şartının arandığı kadroların her biri için farklı puan türüne bakılacaktır. KPSS P3 veya KPSS P94 puan türü esas alınarak alım yapılacak.

Bursa Uludağ Üniversitesi tarafından sözleşmeli personel alımına dair yayınlanan resmi ilan metninde yer alan detaylara göre, alım yapılması hedeflenen kadrolar şunlardır:

  • Hemşire
  • Destek Personeli (Hastabakıcı)
  • Diğer Sağlık Personeli

Başvuru Şartları Neler?

Bursa Uludağ Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanı kapsamında adayların sahip olması gereken şartlar ilgili kadrolar için özel olarak belirlenmiştir. Herhangi bir kadrı için başvuru yapacak adayların bu özel şartları sağlaması gerekir. Öte yandan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ilgili maddesinde belirlenen genel şartlara da haiz olmak gerekmektedir.

  • Hemşirelik kadrosu için Hemşirelik Lisans programından mezun olmak.
  • 2020 KPSS B Grubu P3 ve P94 puan türünden en az 65 puan almış olmak.
  • Hasta bakıcı kadrosu için vardiyalı çalışmaya engel duruma sahip olmamak.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Bursa Uludağ Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak adayların 6 Aralık – 20 Aralık 2021 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekmektedir. Bursa Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi resmi başvuru ekranı üzerinden başvurular yapılabilir.