KPSS 60 Puanı Olanlar! Aile Bakanlığı Personel Alımı Yapıyor, Başvuru Ekranı Açıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan ile bakanlığın taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere açık olan kadrolarda personel alımı yapılacağı duyuruldu. İlan detayları haberimizde.

KPSS 60 Puanı Olanlar! Aile Bakanlığı Personel Alımı Yapıyor, Başvuru Ekranı Açıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2022 personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana göre 25 farklı ilde İşaret Dili Tercümanı kadrosunda sözleşmeli personel istihdam edilecek. Alınacak personeller Adıyaman, Ağrı, Bitlis, Bolu, Düzce, Edirne, Elazığ, Giresun, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Malatya, Mardin, Muş, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Van, Yozgat ve Zonguldak'ta görevlendirilecek.

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan en az lisans düzeyinde mezuniyet şartı isteniyor. Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan aylık almıyor olması, 65 yaşını bitirmemiş olması, işaret dili tercümanlığı yapacak derecede işaret dili bildiğini gösteren belgesinin olması, KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekiyor.

KPSS 60 Puanı Olanlar! Aile Bakanlığı Personel Alımı Yapıyor, Başvuru Ekranı Açıldı

İLANA BAŞVURU YAPMAK İÇİN GEREKEN BELGELER

*1 adet vesikalık

*Başvuru formu

*İşaret dili bildiğini gösterir belge ya da sertifika

*Adres bildirimi

*Sağlık durumunu gösterir belge

*Adli sicil kaydı

*Askerlik durum belgesi

BAŞVURULAR BAŞLADI MI, NE ZAMAN BAŞLAYACAK, NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

İlanda belirtilen kriterleri taşıyan adayların başvuruları 6 Haziran- 10 Haziran 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı adresi üzerinden online olarak yapılacak. Başvuru tarihleri içerisinde online olarak başvuru yapmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek. Başvuru için adayların belirtilen belgeleri sisteme yüklemeleri gerekiyor.

SONRAKİ HABER