KPSS 60 Puan ile Zabıta Memuru Alınacak! Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Antalya Kumluca Belediye Başkanlığı resmi sitesinde yayımlanan ilan ile KPSS 60 puan ile en az lise mezunu zabıta memuru alacağını duyurdu. Başvuru şartları, başvuru süreci, başvuru yeri...

KPSS 60 Puan ile Zabıta Memuru Alınacak! Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Kumluca Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olmak üzere zabıta memuru alımı yapılacak. Başvuru yapacak adaylarda aranan genel ve özel şartlar, başvuru süreci ve başvuru adresi gibi tüm detaylar ilanda yer aldı.

Haber

BAŞVURU İÇİN İSTENEN GENEL ŞARTLAR

Zabıta memuru alım ilanına başvuru için; Türk vatandaşı olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, devamlı çalışmasına engel olacak akıl ve bedensel rahatsızlığı olmamak ve aranan diğer özel şartları taşıyor olmak.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN ÖZEL ŞARTLAR

2020 KPSS'den az 60 puan almış olmak, erkekler en az 1.67, kadınlarda ise en az 1.60 boyunda olmak. Ayrıca alım sınavının yapıldığı tarihte 30 yaşında olmamak gibi özel şartlar isteniyor.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN BELGELER

Başvuru formu, nüfus cüzdanı, diploma veya mezuniyet belgesinin aslı, KPSS sonuç belgesi, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığını gösteren belge, sağlık raporu ve 3 adet fotoğraf.

BAŞVURU YERİ/ZAMANI

Zabıta memuru alım ilanı başvuruları, 14 Şubat - 12 Şubat 2022 tarihleri arasında, istenilen belgeler ile birlikte Merkez Mah. Halil Çıvgın Cd. No:5 Kumluca/ Antalya adresinde Kumluca Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapılacak.

Haber