KPSS 50 Puanı Olanlar! Kamuya En Az Lise Mezunu Temizlik Personeli, Şoför, Güvenlik Görevlisi Alınıyor

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörlüğü tarafından yayımlanan ilan ile 50 KPSS ile en az lise mezunu 85 memur personel alımı yapılacağı duyuruldu. Hangi kadrolarda alım yapılacak, kimler başvuru yapabilir? İşte tüm detaylar...

KPSS 50 Puanı Olanlar! Kamuya En Az Lise Mezunu Temizlik Personeli, Şoför, Güvenlik Görevlisi Alınıyor

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından memur personel alım ilanı 2022 yayımlandı. Buna göre farklı kadrolarda görevlendirilmek üzere kadın ve erkek 85 personel istihdam edilecek. Personel alımlarında 2020 KPSS puanı dikkate alınacak. Başvuru için en az 50 puan isteniyor.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

*Büro Personeli

*Koruma ve Güvenlik Görevlisi

*Spor Uzmanı Antrenör

*Spor Uzmanı Cankurtaran

*Sağlık Teknikeri

*Tekniker

*Teknisyen

*Temizlik Personeli

*Bahçıvan

*Şoför

*Destek Personeli

İTÜ PERSONEL ALIM İLANINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

İlana başvuru yapacak adayların Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, en az lise ve dengi okul mezunu olmak, 2020 KPSS'den en az 50 puan almış olmak şartlarını taşıyor olmaları gerekiyor. Ayrıca alım yapılacak kadrolara göre yaş şartı da bulunuyor. Adayların başvuru yapmadan önce başvuru yapacakları kadro için istenen özel şartları detaylı bir şekilde incelemeleri gerekiyor.

BAŞVURU BELGELERİ

Başvuru için adaylardan başvuru formu, diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi, nüfus cüzdanının fotokopisi, sağlık raporu, askerlik durum belgesi, KPSS sonuç belgesi, adli sicil kaydı, koruma ve güvenlik görevlisi için boy/kilo gösteren belge isteniyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

İTÜ personel alım ilanına başvurular 8 Haziran-22 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar başvuru için gereken belgeler ile bizzat başvuru yapacaklar. Her aday sadece bir kadro için başvuru yapabilecek. Birden fazla kadro için başvuru yapan adayların başvuruları geçersiz sayılacak.

SONRAKİ HABER