KPSS 2022 tarih sorusunda çıktı: Edirne hangi savaşla alınmıştır?

KPSS 2022 tarih sorusunda çıktı: Edirne hangi savaşla alınmıştır?

KPSS 2022 tarih sorusunda çıktı: Edirne hangi savaşla alınmıştır?

KPSS 2022 tarih sorusunda çıktı: Edirne hangi savaşla alınmıştır? Milyonlarca adayın bu sene girdiği KPSS 2022 sınavında en merak edilen soru ve yanıtları Kamu Gündemi adresinde yer alıyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı lisans da genel kültür ve genel yetenek testi bugün gerçekleştirildi. Sınavdan çıkan adayların sınavda akıllarda kalan sorular ve cevapları araştırmasıyla merak edilenler Kamu Gündemi adresinde yer ediniyor.

Adaylar bugün sınavdan çıkmalarının ardından merak edilen soruları araştırmaya başladı. En merak edilen sorular arasında ise Edirne hangi savaşla alınmıştır sorusunu araştırıyor.

EDİRNE HANGİ SAVAŞLA ALINDI?

Edirne'nin fethedilmesine dair cevabı merak edilen bir diğer soru ise Edirne hangi savaşla alındı? sorusudur. Edirne; I. Murad tarafından, Osmanlı Devleti ve Bizans İmparatorluğu arasında 1361 yılında gerçekleşen Sazlıdere Savaşı sonrası alınmıştır.

Sazlıdere Savaşı Osmanlı İmparatorluğu'nun Balkan fetihlerini hızlandırmak için girmiş olduğu bir savaştır. Bu savaş Balkan fetihlerini hızlandırmış olan bir savaştır. Bundan dolayı savaşın önemi Osmanlı İmparatorluğu açısından oldukça büyüktür. Osmanlı İmparatorluğu'nun yükselme devirlerinde ki olan savaşlardan bir tanesidir.