KPSS 2022 İncinsen de incitme her ne ararsan kendinde ara sorusu yanıtı neydi?

KPSS sınavından çıkar çıkmaz merak edilen sorular da artmaya başladı. En merak edilen sorular sosyal medyada paylaşılmaya başladı.

KPSS 2022 İncinsen de incitme her ne ararsan kendinde ara sorusu yanıtı neydi?

Bugün yapılan KPSS sınavı uzun süredir en çok konuşulan ve en çok merak edilenler arasında yer alıyordu. Sınavdan önce çıkacak konular ve neye çalışılması gerekir gibi konular internette ve sosyal medyada aratılsa da sınavdan sonra da merak edilenler artmaya başladı. Sınav hakkında merak edilenler sosyal medya hesaplarında paylaşılırken pek çok kullanıcı Twitter'da 2022kpss etiketi ile birlikte paylaşımlarda bulundu.

Uzun süredir beklenilen sınav bugün gerçekleşirken sınavdan çıkar çıkmaz pek çok aday sınavın nasıl geçtiği ve hangi soruların akıllarda kaldığı gibi konuları merak etmeye başladı. Sınav esnasında kafaları karıştıran ya da akılda kalan soruları sınavdan sonra sosyal medya hesaplarından paylaşan pek çok aday, cevapları birbirleri ile birlikte karşılaştırdı.

Soruyu bilmeyen ya da cevabını karıştıran pek çok aday, kendi kişisel hesapları üzerinden paylaşımda bulunarak sınavdan çıkan diğer adaylara konu ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Bu paylaşımların arasında en çok merak edilen sorulardan biri bazı sözlerin sahipleri oldu. Önemli kişiler tarafından söylenmiş olan bu sözlerin kime ait olduğu sorulunca pek çok aday Mevlana ve Hacı Bektaş Veli arasında kaldı. Peki sorunun yanıtı neydi?

2022 KPSS sınavında "İncinsen de incitme" "Her ne ararsan kendinde ara" "Düşmanın bile insan olduğunu unutma" sorusunda bu sözlerin kime ait olduğu merak edildi. Peki bu sözler kime ait?

Cevap: Hacı Bektaş Veli