KPSS 2022 eğitim bilimi oturumu çıkan sorular ve cevapları!

Bugün milyonlarca eğitim bilimleri oturumuna giren öğretmen adayları sınav sonrasında internette çıkmış soruları araştırmaya başladı. Sınav sonrasında akılda kalan soruların yanıtlarını araştıran öğretmen adaylarına dair şimdiye kadar tüm soru cevaplar haberde yer alıyor. KPSS 2022 eğitim bilimi oturumu çıkan sorular ve cevapları!

KPSS 2022 eğitim bilimi oturumu çıkan sorular ve cevapları!

KPSS 2022 eğitim bilimi oturumu çıkan sorular ve cevapları! Milyonlarca memur adayının bugün girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) eğitim bilimleri oturumu sona erdi. Milyonlarca aday sınav sonrasında internet üzerinde soru ve cevap araştırması yapmaya başladı. Vatandaşların en merak ettiği sorular ve cevaplar sürekli olarak güncel bir şekilde Kamu Gündemi adresinde yer edinecek. Web sitede ki bildirimlere izin vererek sizlerde güncel soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

KPSS 2022 EĞİTİM BİLİMLERİ İNTERNETE DÜŞEN SORU VE YANITLAR

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bugün ilk iki oturum tamamlandı. İlk oturum milyonlarca adayın girdiği lisans oturumu iken ikinci oturumda ise öğretmenler için eğitim bilimleri oturumu gerçekleştirildi. Sorularla ilgili detaylar geldiği gibi bu sayfada sizlerle yayınlayacağız. Geldiğinde bilgi sahibi olunmasını isterseniz "Bildirimlere izin ver" butonuna tıklamanız yeterli.

KPSS 2022 EĞİTİM BİLİMLERİ OTURUMU SORU DAĞILIMI

Eğitim bilimleri oturumunda toplamda 80 sorunun dağılımı aşağıda ki şekilde gerçekleştirildi.

  • Öğretim İlke ve Yöntemleri yüzde 26
  • Sınıf Yönetimi yüzde 6
  • Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı %6Program Geliştirme yüzde 6
  • Ölçme ve Değerlendirme yüzde 15
  • Öğrenme Psikolojisi yüzde 15
  • Gelişim Psikolojisi yüzde 13
  • Rehberlik ve Özel Eğitim yüzde 13