Konut Kredisi Faizleri Düşüyor Mu? Ev Almanın En Hesaplı Yolu! Halkbank Konut Kredisini Duyurdu!

Konut kredisi faiz oranlarında hareketlilik devam ediyor. Kamu bankalarından gelen cazip teklifler kira öder gibi herkesi ev sahibi yapacak…

Konut Kredisi Faizleri Düşüyor Mu? Ev Almanın En Hesaplı Yolu! Halkbank Konut Kredisini Duyurdu!

Türkiye’de gayrimenkul sektöründe son dönemde yüksek fiyatlar göze çarpıyor. Vatandaşlar ise 2022 yılında ev sahibi olabilmek için uygun kredi desteklerini araştırmaya başladılar. Düşük faiz oranları ve uygun geri ödeme seçenekleri ile uygun bir ev kredisi almak isteyenler, avantajlı oranları sayesinde kamu bankalarına yönelmiş durumda.

Konut kredisi avantajlarından yararlanmak isteyenler için Halkbank, Hesaplı Evim Konut Kredisi ile yüzde 1,20’den başlayan faiz oranları ve 120 ay vade seçenekleri ile kredi desteği sağlıyor. Aylık düşük taksit oranları ile krediden yararlanarak vatandaşların rahatça ev sahibi olmaları sağlanacak.

Halkbank Hesaplı Evim Kredisi

Halkbank Hesaplı Evim Kredisi fırsatından yararlanarak ev sahibi olmak isteyenler için uygun faiz oranları ile kredi seçenekleri sağlanmaktadır. Yüzde 1,20’den başlayan faiz oranlarından yararlanarak veya 1 milyon TL ve üzerinde kredi talepleri için yüzde 1,29’dan başlayan cazip kredi fırsatlarından yararlanarak gerekli finansman desteğinden yararlanabilirsiniz.

İkinci el konutlarda ise yüzde 1,29’dan başlayan faiz oranları ve yine 120 aya kadar vade seçenekleri uygulanmaktadır. 1 milyon TL ve üzerinde ikinci el konular için kredi taleplerinde ise faiz oranları yüzde 1,34 olarak belirlenmiştir.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Halkbank tarafından uygun oranlar ile sunulan konut kredisi kapsamında vatandaşlar kira öder gibi ev sahibi olabilecek. İster sıfır ister ikinci el konut satın alımları için belirlenen avantajlı oranlar, bir evin aylık kira oranından çok daha düşük taksit avantajları ile kira öder gibi rahatça ev sahibi olmak isteyenlere destek sağlamaktadır.

Hesaplı Evim Konut Kredisi kapsamında ikinci el konutlarda geçerli olmak üzere 100 bin TL kredi için aylık sadece 1.642 TL ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Birinci el konutlarda ise aylık 1.576 TL taksit oranları ile 120 ay kira ödeyerek dilediğiniz eve rahatça sahip olabilirsiniz. Artan konut fiyatlarına rağmen ev sahibi olmak ve kolay ödeme planları ile zorlanmadan ev taksitlerini ödemek isteyenler için kamu bankalarının düşük faizli konut kredisi desteklerinin bir süre daha devam etmesi bekleniyor.