Koç Holding'ten öğrencilere büyük burs fırsatı! Koç Holding burs ne kadar, nasıl başvurulur, şartlar neler?

Öğrencilere ilaç gibi burs Koç Holding'ten geldi! Özellikle şehir dışında üniversite okuyan öğrenciler için bu burs imkanı öğrencilere adeta ilaç gibi geldi. Peki Koç Holding ne kadar, nasıl burs veriyor? İşte detaylar..

Koç Holding'ten öğrencilere büyük burs fırsatı! Koç Holding burs ne kadar, nasıl başvurulur, şartlar neler?

Özellikle şehir dışında üniversite okuyan bir öğrenci için yaşam şartları son derece zorlayıcı olabilmektedir. Durum bu şekilde olunca da pek çok öğrenci okullarına devam edebilmek için madii gelir elde etmeye çalışmaktadır. Bu geliri elde etmeye çalışan milyonlarca öğrenci için ise burs verek kurumlar vardır. Bu kurumlar, ihtiyaç sahibi olan öğrencilere destek olması amacıyla genellikle 12 ay boyunca burs vermektedir. Bursların miktarları burs veren kuruma göre değişse de son dönemde en yüksek burslarını veren kurum Koç Holding olmuştur.

Geçtiğimiz senelerden bu yana özellikle başarılı öğrencilere yaptığı yardımlar ise ismi anılan Koç Holding'in pek çok üniversite öğrencisine burs verdiği bilinmektedir. Özellikle son dönemde artan ev kiraları, hayat pahalılığı gibi nedenlerden dolayı bir şehirde yaşayabilmek, hayatta kalabilmek öğrenciler için son derece zor bir hal almıştır.

Hem yurt fiyatları hem de ev fiyatlarında yaşanan bu artış bir öğrencinin tek başına üniversite okuyabilme ihtimalini düşürmüştür. Burs veren bu kurumlar da eğitimini zorluk çekmeden tamamlamak isteyen öğrencilere burs vermektedir. Özellikle de ailesinin de durumunun kötü olduğu öğrenciler hiçbir koşulda destek alamadığı için bu öğrencileri öncelikte tutmaktadır.

Koç Holding de bu anlayış ile ilerleyerek öğrencilere burs veren vakıflardan biri olmuştır. Vehbi Koç Vakfı olarak öğrencilere her sene belirli şartlar dahilinde burs vermektedir. Peki Vehbi Koç Vakfı'ndan burs almanın şartları nelerdir?

VEHBİ KOÇ VAKFI ÖĞRENCİ BURSU ŞARTLARI

Vehbi Koç Vakfı'ndan burs alabilmek için öğrencilerin belirli koşulları sağlaması ardından da bu bursun devam edebilmesi için devam koşullarını taşıyor olması gerekmektedir. Burs başvuru koşulları şu şekildedir;

 • Öğrencilerin T.C. vatandaşı olması gerekmektedir.
 • Başvuru yapacak olan öğrencilerin eğitimi devam ettirebilmesi için maddi yardıma ihtiyacı olması gerekmektedir.
 • Herhangi bir nedenden dolayı disiplin cezası almamış olması gerekmektedir.
 • Örgün eğitimde lisans öğrencisi olması gerekmektedir.
 • KYK başta olmak üzere başka bir kurum ya da vakıftan karşılıksız burs almıyor olması gerekmektedir.
 • Öğrencilerin başarı notunun en az 4 üzerinden 2,50, 100 üzerinden ise 60 olması gerekmektedir.

Busa devam etme koşulları ise şu şekildedir.

 • Yıl sonunda başarı notunun 4 üzerinden en az 2,50, 100 üzerinden ise en az 60 olması gerekmektedir.
 • Önceki seneden başarısız derslerinin olmaması gerekmektedir.
 • Gelecek sene eğitimine devam ediyor, bir üst sınıfa geçmiş olması gerekmektedir.
 • Herhangi bir nedenden dolayı disiplin cezası almamış olması gerekmektedir.
 • KYK başta olmak üzere başka bir kurum ya da vakıftan karşılıksız burs almıyor olması gerekmektedir.

VEHBİ KOÇ VAKFI BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Burs başvuruları her sene vakfın kendi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Duyurularda paylaşılan form eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulur. İçlerinden seçilen kişiler ile yüz yüze görüşme sağlanmasının ardından burs alan kişilerin isimleri duyurulur. Böylece burs alma süreci başlamış olur.

VEHBİ KOÇ BURSU NE KADAR?

Geçen sene 625 TL olan bursun gelen zamlardan sonra 1000 TL'yi bulacağı tahmin edilmektedir. Fakat asıl miktar yeni eğitim ve öğretim yılının açılmasına yakın süreçte belli olacaktır.