Kızılay KPSS Şartsız Lise Mezunu Hemşire Alacak!

Kızılay KPSS şartı aranmadan en az lise mezunu personel alım ilanını yayımlandı. İşte Kızılay personel alımı başvuru tarihleri ve şartları…

Kızılay KPSS Şartsız Lise Mezunu Hemşire Alacak!

Kızılay hemşire alımına ilişkin yılın son ilanlarını yayımlamaya devam ediyor. En az lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri Kızılay hemşire alım ilanına yönelik başvuru yapacak adayların ilanda yer alan şartları sağlamaları gerekmektedir. KPSS puan şartının da aranmayacağı adaylar belirlenmiş genel ve özel şartlara göre istihdam edilecek.

İstanbul Bakırköy’de faaliyet gösteren tesiste konaklayan kişilerin sağlık hizmetlerinin karşılanmasına yönelik yürütülen faaliyetler için temin edilecek personeller, ilgili kadro için belirlenmiş özel şartları sağlamaları halinde ilanda yer alan başvuru yöntemleri ile başvurularını tamamlayabilirler.

Kızılay Hemşire Alım İlanı Başvurusu Ne Zaman?

İstanbul Bakırköy’de faaliyet gösteren tesiste görev yapmak üzere istihdam edilecek adayların başvurularını en geç 24 Aralık 2021 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. Başvurularını kısa süre içinde tamamlamak isteyen tüm adayların, Kızılay’ın resmi web sayfası üzerinde yer alan kariyer sayfasını kullanarak ilgili ilana başvuru yapması mümkündür. Açılan başvuru ekranı üzerinden kolayca söz konusu ilana başvurular tamamlanabilir.

Kızılay Personel Alım İlanı Başvuru Şartları Neler?

Kızılay bünyesinde istihdam edilecek adayların hemşire kadrosu için sahip olması gereken bazı şartlar belirlenmiştir. En az lise mezunu ve KPSS şartı olmaksızın yapılacak atamalarda belirlenen söz konusu şartların sağlanması gerekecek. KPSS şartı yerine mesleki yeterlilikleri kontrol edilecek adayların deneyimli olmaları da avantaj olarak değerlendirilmektedir.

Başvuru yapacak adayların ilan metninde belirlenmiş şartları sağlamaları halinde başvuru ekranı üzerinden kolayca ilgili adımları takip ederek işlem gerçekleştirmesi mümkündür.

Kızılay’ın 2021 yılı hemşire alım ilanları arasında yer alan güncel ilana göre başvuru yapacak adaylarda aranan temel şartlar şu şekildedir:

  • Tercihen lisans, en az ise sağlık meslek lisesi muzunu olmak.
  • Tercihen daha önce bakım evlerinde çalışmış olmak.
  • Alanında 2 yıl deneyim sahibi.
  • Bireysel iş planlama ve yönetimi ile organizasyon yeteneğine sahip olmak.
  • Ekip çalışmasına yatkın ve öğrenmeye açık.
  • Güçlü iletişim becerileri olan.
  • İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden.
  • Erkek adaylar için askerlik şartı bulunmamak
SONRAKİ HABER