Kısa süre içerisinde 81 ilde başlayacak sosyal konut projesi için Bakan Kurum tarih verdi! O tarihte başlayacak..

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum uzun süredir beklenilen sosyal konut projesi için tarihi açıkladı. Önemli açıklamaların geleceği bu tarih için meraklı bekleyiş başladı.

Kısa süre içerisinde 81 ilde başlayacak sosyal konut projesi için Bakan Kurum tarih verdi! O tarihte başlayacak..

Uzun süredir gündemde olan sosyal konut projesi için önemli bir gelişmeye yaşandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yaptığı açıklama ile birlikte sosyal konut projeleri için tarih verdi. Verdiği tarih ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte müjdeli haberi vereceklerini duyurdu. Bakan Kurum tarafından yapılan bu açıklama ile birlikte sosyal konut projesi oldukça merak konusu oldu. Peki 81 ilde yapılacak olan sosyal konut projesi ne zaman başlayacak? İşte detaylar..

SOSYAL KONUT PROJESİ İÇİN TARİH VERİLDİ!

Dar gelirli ailelerin ev sahibi olabilmeleri için geliştirilen sosyal konut projesi duyurulduğu andan itibaren pek çok vatandaş tarafından merak konusu oldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından düzenlenilen TOKİ konutlarına başvurarak ev almak isteyen vatandaşlara büyük bir imkan sunuldu.

240 ay vadede sabit ödeme imkanı ile dar gelirli ailelerin daha kolay bir şekilde ev sahibi olabilmesini sağlayan sosyal konut projesi duyurulduğu andna itibaren bu imkandan faydalanmak isteyen pek çok vatandaş Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gelecek olan açıklamayı beklemeye başlamıştı.

Kısa süre içerisinde 81 ilde başlayacak sosyal konut projesi için Bakan Kurum tarih verdi! O tarihte başlayacak..

Ortalama olarak 400 bin TL civarında satışa sunulacak olan bu evler için 10 bin TL peşin istenirken bu imkandan faydanılabilmesi için 81 ile TOKİ konutları kurularak sosyal konut projesinden faydalanılması sağlacaktı.

Uzun süredir gündemde olan bu konu hakkında merak edilenler sürerken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, gelişmler için önemli tarihi verdi. Bakan Kurum'un açıklaması şu şekildeydi;

BAKAN KURUM AÇIKLADI!

Bakan Kurum tarafından yapılan açıklama ile birlilte Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlilte önümüzdeki ay yani Ağustos ayında önemli açıklamalarda bulunacağı öğrenildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, tarafından yapılan açıklama şu şekildeydi;

"İnşallah yeni sosyal konut projelerimizi de önümüzdeki ay itibariyle, Cumhurbaşkanımızın milletine vereceği büyük bir müjdeyle duyuracağız."

Şimdi pek çok vatandaş bu sosyal konut projesinden faydalanabilmek için gelecek olan açıklamayı merak içinde bekliyor.