Kinder Yumurtadan Bu Sefer Salgın Sürprizi Çıktı!

İçinden sürpriz oyuncaklar çıkması ile neredeyse bütün çocukların sevdiği kinder sürpriz yumurtalarında salgına rastlanıldı. Çikolatalar hızlı bir şekilde toplatılmaya başlandı.

Kinder Yumurtadan Bu Sefer Salgın Sürprizi Çıktı!

60'tan fazla çocukta salmonella salgını görülen İngiltere'de, salgının Kinder Sürpriz'den kaynaklı olabileceği endişesiyle tüm yumurtaları toplatıyorlar. Üretici Ferrero, sürpriz yumurtaları geri istedi ve önceden almış olan kişilerin de yumurtaları tüketmemesi için peş peşe uyarılarda bulundu. Salmonella bakterisi tedavisi iyi yapılmazsa ölümcül boyutlara ulaşabiliyor.

Standartları Ajansı (FSA) tarafından üretici firma Ferrero'nun salgından kaynaklı olarak başlatılan soruşturma süreci devam ederken tedbir amaçlı yumurtaları geri çağırdığı açıklamasında bulundu. Geri çağırmanın tamamen salmonella salgınından kaynaklı olduğu açıklandı. Söz konusu ürünlerin bir kısmının son kullanma tarihi 11 Temmuz 2022, bir kısmının da 7 Ekim 2022 olduğu bilgisi de paylaşıldı.

Kinder Yumurtadan Bu Sefer Salgın Sürprizi Çıktı!

KONTROL ALTINA ALINMAYA ÇALIŞILIYOR
FSA yetkilisi Tina Potter, konuya ilişkin açıklama yaparak Paskalya öncesinde bu tarz ürünlerin çocuklar arasında çok popüler olduğunun bilindiğini, ebeveyn ve velileri, evlerinde bulunan ürünlerin geri çağırma kapsamında olup olmadığının kontrol edilmesi için çağırdılar.

CAN KAYBI YAŞANMADI
İngiltere'de çocuklarda herhangi bir can kaybı yaşanmadı henüz. 63 vaka tespit edildi. Ve bu vakalardan çoğunun 5-6 yaş arası çocuklardan oluştuğu tespit edildi. İrlanda, Fransa, Almanya, İsveç ve Hollanda'da vakaların görüldüğü tespit edilmiş. Yumurtalar ise Belçika'da üretiliyor.