Kılıçdaroğlu'ndan TÜİK Başkanı'na: Saraydan Alınan Talimat Üzerine Enflasyon Rakamları Açıklanıyor

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK Başkanı'nın, Enflasyon hesabında ben 84 milyona karşı sorumluyum, bir yanlışa imza atarsam 84 milyonun hakkını yemiş olurum açıklamasına cevap verdi. 84 milyonun zaten ahını aldınız, geriye vahı kaldı, daha ne kalsın!

Kılıçdaroğlu'ndan TÜİK Başkanı'na: Saraydan Alınan Talimat Üzerine Enflasyon Rakamları Açıklanıyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Konut Görevlileri Sendikası ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu açıklamasında, TÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer'in enflasyon açıklamasına da değindi.

Haber

84 MİLYONUN AHINI ALDINIZ ZATEN !

Kılıçdaroğlu Dinçer'e: "Bürokrasinin çürüdüğünü biliyorum, ciddi bir çürüme var. Saraydan alınan talimat üzerine enflasyon rakamları açıklanıyor. Bunlar markete, pazara gitmiyorlar mı? Yumurtanın, sütün, zeytinin, yağın fiyatını bilmiyorlar mı? Kaç liradan kaç liraya çıktığını bilmiyorlar mı...

84 milyonun zaten ahını aldınız, geriye vahı kaldı, daha ne kalsın!" diyerek seslendi.

MİLLET İTTİFAKININ CUMHURBAŞKANI

Millet İttifakının cumhurbaşkanı adayı konusuna da değinen Kılıçdaroğlu: "Millet İttifakı adayımızı belirleyecek, hiç kimse şundan endişe duymasın, 13. cumhurbaşkanı, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı olacak" açıklamasında bulundu.

BU HÜKÜMET FAKİRDEN YANA HİÇ FEDAKARLIK YAPMAMIŞTIR

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, doğalgaz ve elektrik zamlarının en alt seviyede yapıldığını, bunun için fedakarlık yapıldığını söylemesine ilişkin: “Fakirden fukaradan yana bu hükümet hiçbir fedakarlık yapmamıştır. Hangi fedakarlığı yaptı?

Eğer birilerine imkan sağladıysa onlar dolarla ihale, garanti alanlardır. Bakın hepsi karlı. Şu fakir fukaranın ödediği vergilerden alıyorsun götürüyorsun, onlara kur garantisi olarak ödüyorsun. Sonrada adaletten hukuktan bahsediyorsun, dolarları Türk lirasına çevirin diyorsun. İlk önce kendi akrabalarının, yakınlarının dolarlarını çevirsin bu millete bir örnek olsun görelim bakalım.” ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER