Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti ve MHP'ye: Siz Bunlara Ortak mısınız?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Dolar kurundaki büyük dalgalanmadan bahseden Kılıçdaroğlu, AK Parti ve MHP Milletvekillerine eleştirilerde bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti ve MHP'ye: Siz Bunlara Ortak mısınız?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu 20 Aralık 2021 tarihinde dolarda meydana gelen dalgalanmadan milyarlar kazanan birileri olduğunu söyledi. Konuya ilişkin verilen araştırma önergesini reddeden AK Parti ve MHP milletvekillerine çok sert konuştu: "Siz bunlara ortak mısınız?"

KİM KAZANDI? KİM KAYBETTİ ?

20 Aralık 2021'de dolar kurunun dalgalanması ile beraber kimin kazanıp kimin kaybettiğini öğrenmek için önerge verdildiğini fakat önergenin reddedildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu: "Buradan açıkça şikayet ediyorum. AK Parti milletvekilleri ve MHP milletvekilleri. fakirin fukaranın yanında değil soyguncunun yanında yer almıştır. 84 milyon insan soyuluyor! Kim soydu? Bu devleti kim soydu, araştıralım. Hayır. Siz bunlara ortak mısınız?" dedi.

Haber

AKARYAKITA 46 KEZ ZAM GELDİ

Bir yılda akaryakıta 46 kez zam gelmesine değinen Kılıçdaroğlu,: "Dolar artar zam gelir, dolar düşer zam gelir. Şu anda devlet yönetilmiyor. Hükümet çoklu organ yetmezliği yaşıyor. Adalet, devleti ekonomik bağlamda sağlıklı yönetim istiyorsanız ekonomide de adalet olması lazım. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi lazım."diyerek adalete dikkat çekti.

DEVLETİN DİNİ ADALETSE BUNLARIN YAPTIĞI NE?

Adaletsizliğin her yerde olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu: "Yargının en tepesindeki başkan, Anayasa Mahkemesi Başkanı da adaletsizliği söylüyor. Evet, temel bir meselemiz var. Adaleti sağlamazsınız devleti yönetemezsiniz, güveni sağlayamazsınız, bir araya gelemezsiniz, toplumsal bilinciniz gelişmez. Devletin dini adaletse bunların yaptığı ne?" ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLIĞI SATMAK

"Tam bir çöküş yaşanıyor. Bunu nereden anlıyoruz? 1. Yüksek mevduatı olanlara verilen rüşvet. 2.İhracatçılara “ihracat bedelinin yüzde 25'ini getirip Merkez Bankasına yatıracaksın” dediler. 3. Bu, Bahçeli’ye kapak olsun; vatandaşlığı satmak." diyen Kılıçdaroğlu, konut alana vatandaşlık verildiğine, bunun tutmaması nedeniyle bankaya 500 bin dolar yatırana vatandaşlık verilmeye başlandığına değindi.

Haber

UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN

"Kimliklerimiz, yaşam tarzlarımız farklı olmasına rağmen hepimiz bu ülkede huzur içinde yaşamak istiyoruz." açıklamasının ardından 84 milyon vatandaşa şu sözlerle söz verdi. " Türkiye’yi eski huzurlu günleri getireceğiz, 84 milyon vatandaşımıza bunun sözünü veriyorum. Umutsuzluğuna kapılmayın."