Kılıçdaroğlu AK Parti'nin oy oranının yüzde kaç olduğunu açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde yüzde kaç oy olacağına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu konuşmasında cumhurbaşkanlığı seçimlerinin de ilk turda biteceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu AK Parti'nin oy oranının yüzde kaç olduğunu açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Birgün Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu. Siyasi gündemi değerlendiren Kılıçdaroğlu; cumhurbaşkanı adayının kim olacağını, seçimlerde kimin kazanacağını, 6'lı masa ve millet ittifakının çalışmalarına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında dikkat çeken en önemli kısımlardan birisi ise AK Parti'nin alacağı oy oranına dair tahminleri oldu.

MİLLET İTTİFAKININ ADAYI

Siyasi çevrenin en fazla merak ettiği konu başlığı olan Millet İttifakının adayının kim olacağına ilişkin son gelişmeleri aktardı. Bu konuda henüz bir görüşme olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu "Şu kadarını söyleyebilirim ki Cumhurbaşkanı adayını altı lider belirleyecek. İçeriden dışarıdan bir yorum yapmak doğru olmaz. Bu soruya sadece ben muhatap olmuyorum, diğer siyasi liderler de oluyor. Kendi aramızda konuştuk, eğer öyle bir soru gelirse biz Cumhurbaşkanı adayımızın niteliklerini kamuoyuna açıklayacağımız metinler yazalım ve bunu tekrar edelim." açıklamasında bulundu. Kılıçdaroğlu aday konusunda sadece belirlenen niteliklerin açıklanacağını isim söylenmeyeceğini de söyledi.

AK PARTİ'NİN OY ORANINI AÇIKLADI

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerde kimin ne kadar oy olacağına ilişkin bir açıklamada bulundu. CHP Lideri AK Parti'nin oy oranlarının düştüğünü iddia ettiği konuşmasında bir de rakam paylaştı.

AK Parti'nin oy oranının yüzde 30'un altında olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu konuşmasını "Burada da hiçbir tereddüt yok. AKP'den ve MHP'den kopanlar CHP'ye üye oluyorsa bu önemli bir veridir. Kopuşlar başladı büyüyerek gidecek. Bizim söylediklerimiz yeteri kadar belli kesimlere ulaşmıyor bunu da kabul edelim." sözleriyle sürdürdü.

CHP Genel Başkanı ayrıca 2022'de erken seçim olabileceğini düşündüğünü de söyledi.