Kemal Kılıçdaroğlu'ndan KPSS İddiaları ile İlgili İlk Yorum Geldi! Seçimi İşaret Etti! 'Kökten Çözeceğiz' Dedi!

Milyonlarca kişinin uzun bir sene boyunca çalışarak girdiği KPSS sınavına ait soruların daha önce bir yayınevine ait kitapçıklarda görüldüğü ve yer aldığı iddiaları gündeme damga vurmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu KPSS hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili olarak ilk defa konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu neler söyledi? İşte detaylar...

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan KPSS İddiaları ile İlgili İlk Yorum Geldi! Seçimi İşaret Etti! 'Kökten Çözeceğiz' Dedi!

Miltyonlarca kişinin uzun süreli hazırlıklarıyla birlikte geçtiğimiz günlerde girdiği KPSS sınavı gündem oldu. Son günlerin en çok konuşulan konularından birisi olan KPSS hakkında ortaya atılan iddialar sınava giren tüm adayların tepkisine neden olurken konuya bir yorumda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Kemal Kılıçdaroğlu KPSS ile ilgili yorumlarını dile getirirken Cumhurbaşkanlığı seçimini dile getirdi.

Pazar günü yapılan ve milyonlarca adayın katılım sağladığı KPSS bu sene oldukça olaylı geçti. KPSS'de sorulan soruların daha önce bir yayınevinin denemelerinde sorulduğu iddiaları gündeme bomba gibi düşerken bu iddialara bir açıklama da Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. KPSS sınavıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu seçim işaret etti ve 'kökten çözeceğiz' dedi.

KPSS Sorularına Bir Yorumda Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Geldi!

Geçtiğimiz pazar günü milyonlarca kişinin atanma hayaliyle girdiği KPSS'de çıkan soruların daha önce yayınevine ait bir deneme kitapçığında olduğuna ilişkin iddialar ortalığı yangın yerine verdi. Bu iddialar sosyal medyada sınava giren adayların da tepkisine neden olurken sessizliğini bozan isimler arasında Kemal Kılıçdaroğlu'da yerini aldı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yaparak KPSS hakkında çıkan iddiaları eleştiren milyopnlarca aday sonrası bir paylaşım da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "KPSS ile ilgili yorum yapmıyorum çünkü sınavın şaibesi bir yana, mülakatlar zaten şaibeli, haliyle sonuçlar kesin şaibeli. Bakanlığa da bunun için gitmiştim. Sarayın kendi şaibesini çözme şovuna ise sadece gülüyorum. Merak etmeyin, birkaç ay sonra kökten çözeceğiz" dedi.

ÖSYM'den KPSS Açıklaması Geldi!

KPSS sınav sorularıyla ilgili olarak bir açıklamada ÖSYM'Den geldi. ÖSYM "2022 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı güvenli bir biçimde gerçekleştirilmiştir. Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KPSS iddiaları ile ilgili olarak Devlet Denetleme Kurulu'na (DDK) inceleme talimatı verdi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ü görevden aldı.