Kemal Kılıçdaroğlu'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göndermeli mesaj

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Yerebatan Sarnıcı restorasyon çalışmaları sonrasında açılış töreninde konuşma gerçekleştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göndermeli mesaj

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Yerebatan Sarnıcı restorasyon çalışmaları sonrasında açılış töreninde konuşma gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, ''Üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış bir kentin, büyükşehir belediye başkanı olmak sıradan bir olay değil.'' diyerek göndermeli mesaj verdi.

Konuşmalarının devamında gelecek sene olacak genel seçim ve iktidarı kazandıklarında yapılacaklar hakkında ufak detaylar verdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini ve İstanbul'un değerini ve önemini anlatan kelimeler kullandı. Yerebatan Sarnıcı restorasyon sonrası açılış törenine CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'da bulundu. Diğer katılımcılar CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem katılımcılar arasında yer alan kişiler olarak belirtildi.

Kemal Kılıçdaroğlu açılış töreninde konuşmaları şu şekilde;

''Üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış bir kentin, büyükşehir belediye başkanı olmak sıradan bir olay değil. Üstelik bu kent o kadar hor kullanıldı ki. Ülkeyi yönetenler ve aynı zamanda bir dönem İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni yönetenler, kente ihanet ettiklerini açıkça çıkıp söylediler. İstanbul'un sırtından bir hançer var ve o hançeri çıkarmak için büyük bir fedakarlıkla, özveriyle çalışan büyükşehir belediye başkanımız var. Dolayısıyla hepinizin huzurunda belediye başkanımıza yürekten teşekkür ederim. Böyle güzel bir eseri yeniden İstanbullulara ve dünyaya kazandırdığı için. Beni üzen bu görkemli ve kadim kültüre sahip olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yöneten kişinin, bir kazı sonucu ortaya çıkan tarihi eserleri çanak çömlek diye tanımlamış olmasıdır. Eğer siz tarihi, kadim kültürü çanak çömlek diye tanımlıyorsanız, kentin değerini bilmiyorsunuz demektir.'' dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu bugün katıldığı restorasyon çalışmaları sonucu yeni halini alan Yerebatan Sarnıcı Açılış Töreni'nde konuşmaları dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eyüpsultan'da '41 Ayda 41 Proje' Açılış Töreni'nde sarf ettiği cümleler sonrasının hemen arkasında aynı doğrultu da birtakım açıklamalarda bulundu. Gelecek sene genel seçimlerin olması ve Türkiye'nin geleceğini ciddi manada etkileyecek potansiyel de olması sebebiyle siyasi arenada Parti Başkanları ciddi rekabet içerisinde bulunuyor.