Kemal Kılıçdaroğlu iktidara geldiklerinde ilk hangi araçlara ÖTV indirimi geleceğini açıkladı!

Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı açıklamalar ile Türkiye gündemini derinden etkiledi. Kemal Kılıçdaroğlu iktidara geldiklerinde ilk hangi araçlara ÖTV indirimi geleceğini açıkladı!

Kemal Kılıçdaroğlu iktidara geldiklerinde ilk hangi araçlara ÖTV indirimi geleceğini açıkladı!

Kemal Kılıçdaroğlu iktidara geldiklerinde ilk hangi araçlara ÖTV indirimi geleceğini açıkladı! Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı açıklamalar ile Türkiye gündemini derinden etkiledi. Türkiye'nin bir geçiş sürecinde olduğu ve bu süre zarfı içerisinde sabrederek sandığı beklemeleri konusunda vatandaşlara açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu araba piyasası ile ilgili de çok etkileyici açıklamalarda bulundu.

Muhalefet lideri sosyal medyadan yaptığı açıklamalar ile birlikte biz iktidara gelene kadar sıfır otomobil almayın mesajı verdi. ÖTV oranlarının çok yüksek olduğu ve vatandaşların sıfır araba olmasının oldukça zor olduğundan bahseden Kemal Kılıçdaroğlu kısa bir süre daha bekleyin mesajı vererek araba piyasasının düşeceğinden bahsetti. Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamalar ile ilk hangi otomobillere ÖTV indirimi geleceğini de resmen duyurdu! İşte detaylar..

Kemal Kılıçdaroğlu seçim vaatlerini açıklamaya başladı!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı açıklamalar ile birlikte seçim için ana muhalefet partisinin vaatlerini açıkladı ve yineledi.

"Birkaç ay araç almayı ertelerseniz, Bay Kemal olarak sözümdür: İkinci el araba parasına, sıfır araba aldıracağım sizlere." ifadeleri ile videosunu paylaşan Kılıçdaroğlu, taşıtta vergileri indireceğini söyledi.

"Bugün otomobil vergileri konusunu açıyorum. Özellikle ÖTV. Türkiye'de bir araç alırken, dünyanın en yüksek araç alım vergisi olan ÖTV'yi ödüyoruz. Yetmiyor, aracın bedeliyle birlikte bu verginin vergisi olarak alınan yüzde 18 KDV ödüyoruz. üstüne gümrük vergisi ödüyoruz, üstüne MTV ödüyoruz. Bu kadar vergi nedir Allah aşkına."

"Bizde vergilerle birlikte aracın fiyatı 500 bin lirayı aşıyor. Benim milletin Almanya'daki otomobilin tam iki katını ödüyor. :Nüfusumuzun yüzde 95'inin sıfır araç alma ihtimali artık kalmadı."

İlk ÖTV indirimi gelecek araba belli oldu!

Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamalar ile birlikte ilk ÖTV indiriminin olacağı arabaları açıkladı. Buna göre ise ilk görevinin 1.6 motor gücündeki otomobillerde ÖTV indirimine gideceğini söyledi.

"Şimdi açıkça çağrı yapıyorum, ilk yapacağım işlerden biri 1.6 motorlu otomobillerde vergileri bugünün yaklaşık 4'te 1 oranına indireceğim."

"İkinci el olarak satılan arabanın parasıyla, sıfır araba alabileceksiniz. Tek yapmanız gereken şimdilik araba alımını ötelemek. Ve kısa süre iktidarımızı beklemek."

SONRAKİ HABER