KDV Düzenlemesi ile Ayçiçek Yağı, Un, Yumurta Gibi Ürünlerin Fiyatının Düşmesi Bekleniyor

Yapılacak olan yeni KDV düzenlemesinin, ayçiçek yağı, un, yumurta gibi yüksek fiyattan satılan ürünlerin fiyatlarını düşürmesi bekleniyor. Düzenleme ne zaman tamamlanacak? Fiyatlara ne zaman yansıyacak?

KDV Düzenlemesi ile Ayçiçek Yağı, Un, Yumurta Gibi Ürünlerin Fiyatının Düşmesi Bekleniyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile konuyla ilişkili diğer tüm kurumlar arasında görüşülen KDV oranlarında sadeleşmenin etiketlere de yansıyacağı söyleniyor. Yeni düzenleme ile ayçiçek yağı, un ve yumurta gibi yüksek fiyatlı ürünlerde indirim olacak.

Temel gıda fiyatlarının aşırı artması sonucunda Hazine ve Maliye Bakanlığı harekete geçti. KDV'de sadeleşmeyi hedefleyen çalışmanın en kısa sürede sonuçlanması bekleniyor.

Haber

ETİKETLERE DE YANSIYACAK

KDV oranlarının tüm alanlarda baştan sona düzenlenmesini hedefleyen çalışma sonrasında düzenlemenin etiketlere de yansıması öngörülüyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KDV'DE SADELEŞMEYE DEĞİNMİŞTİ

Haber

Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, KDV'de sadeleşmeye ilişkin: "KDV'de etkinliği sağlayacak çalışma tüm taraflarla görüşülerek hazırlanıyor" açıklaması yapmıştı.

Üretici, tüketici ve ticaretle uğraşan herkesi olumlu yönde etkileyecek. Düzenleme son şeklini aldıktan sonra Mecliste de görüşülecek.