Üniversiteler yaza kadar tamamen kapalı olacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile tüm Türkiye’de üniversiteler bu yaza kadar kapalı olacak. Buna ilişkin yayınlanan yeni genelgede tüm detaylar belli oldu.

Üniversiteler yaza kadar tamamen kapalı olacak!

İlk ve ortaöğretimler 20 Şubat 2023 tarihine kadar kapalı olacak ama Üniversiteler için bugün yeni bir karar alındı ve bu yaza kadar kapalı olacağı duyuruldu. Üniversitelerin tekrar ne zaman açılacağı, bu süre içerisinde öğrenimlerini nasıl görecekleri ve diğer tüm detaylar aşağıda verilen detaylarda belli oldu. 

Erdoğan, üniversitelerde tamamen uzaktan eğitime geçileceğini duyurdu. konuya ilişkin yapılan açıklamada "(Depremzedelerin barınması) Üniversitelerimizin tamamının KYK'ye ait yurtlarını bu işlerde kullanacağız, zira yaza kadar üniversitelerimizi tatil ediyoruz" dedi.

ÜNİVERSİTELER İÇİN YENİ KARAR

Acımız ne kadar büyük olursa olsun devlet millet sırt sırta vererek sıkıntıların üstesinden geleceğimize yürekten inanıyorum. Üniversitelerimizin tamamının kredi yurtlar kurumuna ait yurtlarını bu işler için kullanacağız. Zira yaz mevsimine kadar üniversitelerimizi tatil ediyoruz. Tamamen uzaktan eğitimle yoluna devam edecekler.

Öte yandan askerlerin mart ve nisan celpleri de mayıs ayına ertelendi. 

SONRAKİ HABER