TOKİ'den dolandırıcılık uyarısı geldi!

TOKİ sosyal konutlarına başvuru yapanlar için TOKİ tarafından uyarı yapıldı. İdarenin ismini kullanarak dolandırıcılık yapmak isteyenlere itibar edilmemesi konusunda uyarıldı.

TOKİ'den dolandırıcılık uyarısı geldi!

TOKİ'nin kendi internet sitesinde yapılan açıklama ve duyurular haricinde bazı numaralardan kişileri dolandırmak amacı ile aradıkları açıklandı. Vatandaşların bu konuda mağduriyet yaşamaması için de TOKİ tarafından uyarı yapıldı. Yapılan bu uyarıda TOKİ'nin 444 86 54 olan numarası ve kendi resmi internet sitesi harici bir yerden vatandaşlara ulaşılmadığı konusunda açıklama yapıldı. 

TOKİ'DEN DOLANDIRICILIK UYARISI 

Vatandaşların dolandırılma ihtimaline karşı önlem alması ve bu tür kişilere itibar etmemesi konusunda, "İdaremiz tarafından satışa sunulan konutların başvuru toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu vb. işlemlerinin tamamı Halk Bankası ve Ziraat Bankasının yetkili şubeleri aracılığı ile yapılmakta, başka bir banka şubesi ve şahıs hesapları üzerinden işlem yapılmamaktadır. Ayrıca herhangi bir kooperatif veya dernek vasıtasıyla bir talep, ön talep ya da kapora alınarak işlem yapılmamaktadır. Bu sebeple size telefonla veya şahsen ulaşarak kuralarda öncelik sağlayacaklarını vadeden, ödeme talep eden kişi veya kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir. Ayrıca sizinle irtibata geçerek para talebinde bulunulması durumunda savcılığa suç duyurusunda bulunulması gerekmektedir." şeklinde açıklama yapıldı. 

 

SONRAKİ HABER