TİHEK güvenlik görevlisi alımı için başvurular 7 Nisan’da başlıyor!

TİHEK güvenlik görevlisi alımı için başvurular 7 Nisan’da başlıyor!
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanlığı (TİHEK) kadrolu koruma ve güvenlik görevlisi alımı yapacağını ve başvuruların 7 Nisan'da başlayacağını duyurdu. Bu güvenlik alım ilanına KPSS’den en az 60 puan almış olan adayların başvuru yapabileceği belirtildi.

Kamu kurumlarından olan Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanlığı (TİHEK) güvenlik alımı için 30 Mart 2023 tarihinde yeni bir ilan yayınladı. İlana göre TİHEK, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere bay-bayan koruma ve güvenlik görevlisi alımı yapacak. Alınacak güvenlik personelleri, kamuda kadrolu olarak istihdam edileceklerdir.

TİHEK güvenlik görevlisi alımı için başvurular 7 Nisan 2023 tarihinde başlayacak ve 16 Nisan 2023 tarihine kadar devam edecek. Bu ilana başvurular ise E-devlet üzerinden giriş yapılmak suretiyle Kariyer Kapısı Wep adresi üzerinden online şeklinde yapılacaktır. Peki, kamuya güvenlik personeli alımı için istenilen şartlar nelerdir? Öğrenim ve yaş şartı nedir?

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki, TİHEK’n güvenlik kadrosuna başvuru yapmak isteyen adayların; önlisans mezunu olmaları, 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmaları, son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını (doğum tarihi 01.01.1988 sonrası olanlar) doldurmamış olmaları gerekmektedir.

Güvelik alımına ilişkin yayınlanan resmi ilan detaylarında şu bilgilere yer verildi;