Sağlık Bakanlığı binlerce alım yapacağı tarih uzatıldı! İşte yeni tarihi

Sağlık Bakanlığı tarafından sabah saatlerinde duyurulan 3. Atama dönemi ile birlikte yeni dönem başladı. Aktarılan duyurular sonrası güncelleme yapıldı.

Sağlık Bakanlığı binlerce alım yapacağı tarih uzatıldı! İşte yeni tarihi

Sağlık Bakanlığı tarafından sabah saatlerinde duyurulan 3. Atama Dönemi ile birlikte yeni dönem başladı. Aktarılan duyurular sonrası güncelleme yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan duyuru da 30 Eylül tarihi belirtilirken, değişikliğe gidilerek sürenin 3 Ekim tarihine uzatıldığı vurgulandı.

Bakanlık, 29 Eylül olarak belirttiği ama 3 Ekim tarihine kadar uzatma kararı aldığı '2022 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası' başvuruları güncellenen tarihe uzatılmasına dair karar Resmi Gazete'de gece saatlerinde yayınlandı. 

3. ATAMA DÖNEMİ 3 EKİM'E UZATILDI

Sağlık Bakanlığı'na bağlı kurum ve kuruluşlar da belirli alanlarda ihtiyaç duyulan sağlık çalışanı personellerinin her yıl birden fazla atamasında on binlerce çalışanın ataması yapılırken, yeni alanda açılacak ihtiyaçların 3 Ekim'e uzatıldığı aktarıldı. Türkiye geneli son günlerde hastane açılışı ve yapımı devam eden şehir hastaneleri ile birlikte diğer alanları kapsayan taşra ve şehir teşkilatı kapsamında birçok hastane faaliyete geçti. Mevcut hastanelerin sayısında bir hayli artış yaşanması sağlık personellerinin artmasına teşvik sağladı. 

SAĞLIK BAKANLIĞINA ALIM YAPILACAK ALANLAR

Yüz binlerce sağlık çalışanı mevcut şartların iyileştirilmesi ve özlük haklarında düzenlemeler yapılmasına ilişkin talepleri artık değer görülmeye başlandı. Gün geçtikçe her alanda ilklere imza atan hastanelerimiz 85 milyon vatandaşın hizmetine giriyor. Geçtiğimiz günlerde Etlik Şehir Hastanesi bir ilke imza attı. Bünyesinde birden fazla klinik ve laboratuvar ile klasmanında dünya sıralamasında birinciliği zorlayacak niteliği taşımaktadır.

Sağlık Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlarda ihtiyaç duyulan tıpta uzmanlık mevzuatına ilişkin uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına başvurular 30 Eylül'den 3 Ekim tarihine uzatıldı.

SONRAKİ HABER