Resmi Gazete'de yayınlandı! Atama ve Görev'den alma kararlarından şok edici gelişme

Kamu kurum ve kuruluşlarında atama ve görevden alma kararları açıklanmasıyla birlikte yeni gelişmeler yaşandı. Bazı kurumlarda yılların emektarı kişilerin görevden alındığı yönünde ciddi talep ve şikayetler var.

Resmi Gazete'de yayınlandı! Atama ve Görev'den alma kararlarından şok edici gelişme

Kamu kurum ve kuruluşlarında atama ve görevden alma kararları açıklanmasıyla birlikte yeni gelişmeler yaşandı. Bazı kurumlarda yılların emektarı kişilerin görevden alındığı yönünde ciddi talep ve şikayetler var. Devlet'in ilgili birimlerinde görev yapan, uzun yıllar hizmet veren ve kurumun gelişmesine yönelik ülkeye katkısını arttırmak için birim amiri özelliği taşıyan kamu müdürü atanır. 

Resmi Gazete'de yayınlanan duyuruya göre birçok kamu kurum ve kuruluşunda atama ve görenden alma gözüküyor. Şaşırtan isimlerinde bulunduğu liste bir hayli kabarık gözüküyor. Beklenmedik gelişmelerin yaşandığı, yılların emeğinin verildiği yerlerde bir çırpıda silinip atıldığı yönünde sert söylemler sosyal medya platformlarında paylaşımlarla artmaya başladı. Devletimizin verdiği her bir karar ülke ve vatandaşların kaderlerini iyi yönlü değiştirmeye yönelik alındığı ortada bariz görünür. 

RESMİ GAZETE'DE YAYINLANAN ATANAN VE GÖREVDEN ALINANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan kararlara göre birçok ilde kamu kurum ve kuruluşlarda değişiklik yaşandı. Stratejik ve Bütçe Başkanlığında yer alan Devlet Yardımları Genel Müdürlüğüne, Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Murat Deliçay atandığı aktarıldı. Deliçay'ın yerine Tolga Balcı geldi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı içerisinde açık olan başmüfettişliğe, Fulya İnci geldi. 

Bingöl Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Arslanboğa, Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kaya ile beraber ek olarak Aksaray Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Yıldız'ın görevden alındığı aktarıldı. 

Uşak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Bülent Güngör, Burdur Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Ali Zeren, Bingöl Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne İsa Gülgür, Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Zafer Bektaş, Aksaray Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne atanan kişi Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Ali Özcan atandığı açıklandı. 

İller Bankası Genel Müdürlüğünde boşluk olan yere Genel Müdür Yardımcılıklarına Erdoğan Topcu ve Onuray Gözütok'un geldiği belirlendi. 

Kültür ve Turizm Bakanlığında açık olduğu belirtilen alana Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Yener Oba getirildi.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünde boşluk bulunan mevkiye Genel Müdür Yardımcılığına İbrahim Aktürk atandı. 

SONRAKİ HABER