PTT'ye giden herkes ödemesini alabilecek! Bir yıl boyunca faydalanılabilecek 3.210 TL hemen ATM'den çekin!

Türkiye'de milyonlarca kişinin araştırdığı konulardan birisi de sosyal destek paketleri haline geldi. Birbirinden farklı yardımlar sağlanmaya devam ederken bunların arasında elektrik de dahil oldu. İşte detaylar...

PTT'ye giden herkes ödemesini alabilecek! Bir yıl boyunca faydalanılabilecek!

Türkiye'de milyonlarca kişi artan fiyatlardan yana şikayetini dile getirirken hükümet desteği devam ediyor. Sosyal yardım paketleri günden güne artarken ve pek çok kişinin bu yardımlardan yararlanması sağlanırken o sosyal yardım paketlerine bir yenisi daha eklendi. Doğalgaz sonrasında elektriğe de destek gecikmedi. 

Hükümetin duyurduğu yeni destek paketi büyük ilgi çekti. Elektrik, doğalgaz, gıda ürünleri derken art arda gelen zamlardan yana isyan eden vatandaşın cebi yanmıştı. Dar gelirli vatandaşlara hükümet her türlü desteği sağlamaya devam ederken o sosyal destek paketlerine bir yenisi daha eklendi. Elektrik faturası yardımı nasıl alınır? 

Elektrik Yardımı Nasıl Alınır?

Dolar kuru ve enflasyon nedeniyle git gide artan zamlar vatandaşın canını sıkmaya başlasa da hükümetten gelen yeni destek paketi yardımı yüzleri güldürdü. Vatandaşların elektrik faturalarından yakınmasının hemen sonrasında o destek paketi duyuruldu. Doğalgaz faturalarına sağlanan yardım sonrası şimdi de elektrik yardımı başladı. 

PTT'ye giden herkes ödemesini alabilecek! Bir yıl boyunca faydalanılabilecek 3.210 TL hemen ATM'den çekin!

Doğalgaz için 1150 TL.ye kadar destek verileceğinin duyurulmasının ardından elektriğe de yardım talebi çok olmuştu. Yoğun talebin ardından elektrik faturaları için de 260 TL destek verileceği gündemde yerini aldı. Alım gücünün zorlaşmasının ardından vatandaşlar faturaları ödeme konusunda zorluk çekmeye başlamıştı. 

Elektrik Faturası Destek Başvurusu Nereden Yapılır?

Elektrik faturası destek başvuru kişilerin bulundukları ilçelerde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nda gerçekleştirilecek. Sosyal destek paketinden yararlanmak üzere başvuru yapan kişiler elektrik faturası destek yardımı alacak. 

Elektrik Faturası Destek Şartları Nelerdir?

PTT'ye giden herkes ödemesini alabilecek! Bir yıl boyunca faydalanılabilecek 3.210 TL hemen ATM'den çekin! - Resim : 2

Elektrik faturası destek paketinde ön planda tutulan başvuru şartı her sosyal destek paketinde olduğu gibi gelir olacak. Elektrik faturası destek paketinden yararlanmak isteyen kişilerin hanede kişi başı düşen gelirin asgari ücret rakamının 3'te 1'i olması gerekmektedir. Başvuruları kabul eden kişilere ödemeler PTT üzerinden hızlı bir şekilde yapılacaktır. 

SONRAKİ HABER