ÖSYM son dakika duyurdu! Neredeyse herkes bunu bekliyordu: 9 Eylül 13:30'a kadar geçerli

Yapılan duyuruda 9 Eylül 13:30'a kadar devam edeceği bildirildi. Bu açıklama İse ÖSYM'nin sosyal medya hesbaından yapıldı.

ÖSYM son dakika duyurdu! Neredeyse herkes bunu bekliyordu: 9 Eylül 13:30'a kadar geçerli

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından çok önemli bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda 9 Eylül 13:30'a kadar devam edeceği bildirildi. Bu açıklama İse ÖSYM'nin sosyal medya hesbaından yapıldı.

9 EYLÜL 13:30'A KADAR DEVAM EDECEK

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi hesabından çok önemli bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (e-YDS) için il ve ilçe müdürlükleri 9 Eylül Cumartesi günü açık olacağı belirtilerek T.C. Kimlik Kartı’nı kaybeden, T.C. Kimlik Kartı’nda fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanları ilgilendirdiği vurgulandı.

GEÇİCİ BELGE DÜZENLENECEK

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce karar alındığı belirtilerek İl ve ilçe müdürlüklerinde 9 Eylül 2023 Cumartesi günü 11.00 ile 13.30 saatleri arasında işlem yapılacağı ve müdürlüklere başvuran adaylara; müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenleneceği ifade edildi.

Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeliyle birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebileceği belirtilen duyurunun devamında adayların 9 Eylül’de düzenlenen bu belge ile sınava girebileceği vurgulandı.

“Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen hiçbir belge sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve biyometrik fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.

SONRAKİ HABER