İstanbul'a yeni metro hattı geliyor! İşte yol güzergah hattı

Türkiye'de ulaşım alanında yeni yenilikler duyurulmaya devam ediyor. Buna göre ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı yapılması beklenen yeni metro hattı Pendik Sabiha ile ilgili gelişmeler gündeme bomba gibi düştü. İstanbul'a yeni metro hattı geliyor! İşte yol güzergah hattı

İstanbul'a yeni metro hattı geliyor! İşte yol güzergah hattı

İstanbul'a yeni metro hattı geliyor! İşte yol güzergah hattı - Türkiye'de ulaşım alanında yeni yenilikler duyurulmaya devam ediyor. Buna göre ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı yapılması beklenen yeni metro hattı Pendik Sabiha ile ilgili gelişmeler gündeme bomba gibi düştü. 

İstanbul'da taşıt trafiğini azaltmak ve toplu taşımaya yönlendirmek için hükümet kanadından yeni çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Buna göre ise yoğun trafik sebebiyle insanların saatleri yollarda geçerken bu süre boyunca ise yeni metro hattına dair duyurular da yapıldı. Pendik - Sabiha Gökçen metrosu olarak bilinen bu yeni hat kısa süre içerisinde açılışı yapılacak.

2 EKİM'DE AÇILIYOR

İstanbul'da Pendik - Sabiha Gökçen metro hattının açılışına sayılı saatler kaldı. Buna göre ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile birlikte 2 Ekim tarihinde açılacak olan yeni metro hattı da resmen hizmete girecek. İstanbul'da ulaşımı doğrudan etkileyecek olan bu yeni metro hattı ile birlikte Sabiha Gökçen'den Kadıköy'e 45 dakika da ulaşım sağlanabilecek.

YENİ METRO HATTI YOL GÜZERGAHI

Türkiye'de yeni metro hattının güzergahları da kesinleşti. Bu doğrultuda Ulaştırma ve Altyapı bakanı Adil Karaismailoğlu bu konu ile ilgili açıklama yaptı.

Pendik – Tavşantepe – Sabiha Gökçen metro hattının açılışını Pazar günü büyük bir gururla yapacağız. Tam 103,3 km’lik hatta İstanbul için 7/24 çalışmaya devam ediyoruz. Pendik Tavşantepe’den başlayıp yeni metro hattı Fevzi Çakmak, Şeyhli, Yayalar, Kurtköy istasyonlarından geçtikten sonra İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na ulaşacak. Bu hat toplamda 7,4 km olacak.” 

Açılışa dair tüm detaylar ve son dakika gelişmeler 2 Ekim'de Kamu Gündemi adresinde olacak.

SONRAKİ HABER