İşçiler için kritik günler başladı! 90 bin taşeron işçinin kadroya geçişi için tarih netleşti

Türkiye'de yüz bine yakın işçinin kadroya geçişi için kritik günler resmen başladı. Bu doğrultuda 90 bin taşeronun kadroya girip giremeyeceği, kimleri kapsadığı ve tüm detaylar netleşiyor. İşçiler için kritik günler başladı! 90 bin taşeron işçinin kadroya geçişi için tarih netleşti

İşçiler için kritik günler başladı! 90 bin taşeron işçinin kadroya geçişi için tarih netleşti

İşçiler için kritik günler başladı! 90 bin taşeron işçinin kadroya geçişi için tarih netleşti - Türkiye'de yüz bine yakın işçinin kadroya geçişi için kritik günler resmen başladı. Bu doğrultuda 90 bin taşeronun kadroya girip giremeyeceği, kimleri kapsadığı ve tüm detaylar netleşiyor. Yıllardır taşeronda çalışan işçilerin kadroya geçmeleri için geçen sürede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 696 sayılı kanun dışarısında kalan işçiler için yeni çalışmaların resmen başlatıldığını duyurdu. Seçim öncesinde ülke genelinde mağdur olan birçok sektöre el atmaya başlayan iktidar partisinde üst üste müjdeler duyurulacak.

BAKAN BİLGİN "YENİ ÇALIŞMA VAR" DEDİ

Türkiye'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 696 sayılı kanunun dışında kalan 90 bin taşeron işçiyi ilgilendiren çalışmaya ilişkin yeni çalışmaların olduğunu belirtti. Gelen açıklamalar sonrasında ise vatandaşlar 90 bin taşeron işçi açıklamalarından kimlerin kapsadığını gibi soruları sormaya başladı. Peki kadroya geçiş tarihi ne zaman? İşte tüm gelişmeler..

BAKAN BİLGİN'DEN TAŞERON İŞÇİ AÇIKLAMASI

İşçiler için kritik günler başladı! 90 bin taşeron işçinin kadroya geçişi için tarih netleşti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin daha önce de yaptığı açıklamalar ile birlikte taşeron işçilerin nasıl kadroya geçeceğini açıkladı.

"Mesela geçici işçiler sorunu. Ben 2000 yılında genel müdürdüm, bizim geçici işçilerimiz vardı. Demir yolları ile görüşüyorum, geçici işçilerimiz hale geçici işçi… Bir türlü geçmeyen bir işçilik dönemi var. Bunu çözeceğiz. Geçici işçilik meselesinin çözülmesi lazım. Ayrıca 696 Sayılı KHK'yla geçen işçilerin problemleri var. Onların çözülmesi daha kolay, o konuda hazırlıklarımız tamamlandı ama orada bir başka sorun daha var, önemli bir sorun da şuydu. 

Yaklaşık 1 milyon işçi geçti ama o günkü şartlarda 90 bin civarında bir işçi kapsam dışında kaldı. Onların kamuya kadrolu olarak geçmesi, onlara işçi kadrosu verilmesi konusunda da bütün çalışmalarımızı tamamladık. Onun da belli bir aşamadan sonra uygulamaya sokulacağının haberini vermek isterim." diye konuştu.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Taşerona kadroda çalışmalar kaldığı yerden devam ediyor. Bakan Vedat Bilgin yaptığı açıklama ile birlikte kadroya geçişlerin Meclis'in açılması ile birlikte Kasım'ın başında gerçekleşmesi bekleniyor.

Taşeron ile ilgili en sıcak gelişmelerden haberdar olmak için Kamu Gündemi mobil uygulamasını ücretsiz olarak telefonunuza indirebilirsiniz.

Android için tıklayarak indirin. 
Apple için tıklayarak indirin. 

SONRAKİ HABER