İl-ilçe Belediyelerine 11-18 Şubat’ta 5.420 kadrolu işçi alımı yapılacak!

Başta İstanbul, İzmir, Ankara, Tekirdağ, Kocaeli, Manisa, Adana, Mersin, Antalya, Samsun, Bursa, Denizli, Muğla, Aydın, Kayseri belediyeleri olmak üzere 81 il genelinde il-ilçe belediyelerine KPSS şartsız, farklı meslek gruplarından 5.420 işçi alımı yapılacak. Başvurular 11-18 Şubat'ta yapılacak.

İl-ilçe Belediyelerine 11-18 Şubat’ta 5.420 kadrolu işçi alımı yapılacak!

81 il genelindeki il-ilçe belediyeleri kadrolu işçi alımı için 11 Şubat 2023 tarihinde İŞKUR üzerinden ilan yayınladı. İlanlara göre ülke genelinde ki belediyelere en az ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden kadrolu 5.420 işçi alımı yapılacak.

 Belediyelere işçi alımı için başvuruları bugün itibari ile başladı ve her bir ilanda ki son başvuru tarihleri farklı olmak üzere 18 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecektir. Peki, hangi büyükşehir belediyelerine, hangi il ve ilçe belediyelerine hangi mesleklerden personel alımı yapılacak? Başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar…

HANGİ BELEDİYELERE İŞÇİ ALIMI YAPILACAK?

Başta İstanbul, İzmir, Ankara, Tekirdağ, Kocaeli, Manisa, Adana, Mersin, Antalya, Malatya, Samsun, Bursa, Denizli, Muğla, Aydın, Kayseri, Kahramanmaraş ve Niğde belediyeleri ve bunlara bağla iştirakler olmak üzere vasıflı-vasıfsız işçi alımları 81 il genelinde yapılacaktır.

 Bunların yanı sıra, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı SYDV şubelerine de personel alınacak ki, tüm ilanlar aynı sayfa üzerinden listelenmektedir.

 HANGİ MESLEKLERDEN İŞÇİ ALINACAK?

Yine farklı öğrenim düzeylerinden büro memuru, güvenlik görevlisi ve farklı branşlardan sağlık personeli, mühendis, tekniker, teknisyen alımı yanı sıra şoför, farklı meslek gruplarından vasıflı işçi, beden işçisi ve daha birçok meslek gruplarından toplamda 5 bin 420 personel alınacak.

 Tüm il-ilçe belediyelerin güncel iş ilanlarını görüntülemek, hangi mesleklerden kaç personel alınacağını, aranan meslekler ile ilgili istenilen şartları öğrenmek için BURAYA TIKLAYINIZ

SONRAKİ HABER