EYT sonrasında beklenen haber geldi! TBMM'ye sunuldu: Son dakika duyurusu yapıldı

Çırak ve stajyerler, EYT düzenlemesi sonrası mağdur olduklarını belirtiyorlar. Bu doğrultuda Yeniden Refah Partisinin bu konuda çalışması olduğu kanun teklifi hazırlandığı ve TBMM'ye teslim edildiği ifade edildi.

EYT sonrasında beklenen haber geldi! TBMM'ye sunuldu: Son dakika duyurusu yapıldı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ve staj-çıraklık mağdurlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kılıç, TBMM'ye teslim ettikleri kanun teklifiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Kanun Teklifi İçeriği

EYT kapsamında, emeklilik yaşına takılanlar arasında yer alan staj ve çıraklık süreleri çalışma sürelerine sayılmayan kişilerin mağduriyetini gidermeye yönelik kanun teklifi hazırlandı.

Anayasal Eşitlik İlkesi

Anayasal eşitlik ve adalet ilkesi gereği, staj ve çıraklık mağdurlarının EYT emeklilik düzenlemesinden kademeli bir şekilde yararlanmalarına olanak tanıyan bir düzenleme önerildi.

Kanun Teklifinin Teslimi

Kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na teslim edildi.

Meclis'te İleri Alınması Talebi

Kılıç, iktidar ve diğer muhalefet gruplarının destek vermesi durumunda kanun teklifinin komisyonlarda öne alınarak genel kurulda ele alınmasını ve yasalaşmasını talep etti.

Adalet ve Hakkaniyet Çağrısı

Yeniden Refah Partisi, haksızlıkların giderilmesi, adaletsizliklerin düzeltilmesi ve vicdani, hukuki, hakkaniyetli bir duruşla konuya yaklaşılması gerektiğini vurguladı.

Kanun teklifinin TBMM'de nasıl bir süreç izleyeceği ve kabul edilip edilmeyeceği, önümüzdeki günlerde belirginleşecek.

SONRAKİ HABER