EYT maaş hesaplama ekranı! 4A, 4B, 4C, SSK ve BAĞ-KUR…

Uzun süredir gündemde yer alan EYT düzenlemesi teklifi Meclis Başkanlığı’nda imzaya açılıyor. EYT düzenlemesinde yaş şartının kaldırılmasıyla birlikte 2.5 milyon vatandaş emeklilik hakkı kazanıyor. Son olarak EYT maaş hesaplama ekranı erişime açıldı.

EYT maaş hesaplama ekranı! 4A, 4B, 4C, SSK ve BAĞ-KUR…

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) teklifi Meclis’e sunuluyor. EYT’nin yasalaşmasıyla birlikte vatandaşlar da ne kadar maaş alacağını sorgulamaya başladı. 4A, 4B, 4C, SSK ve BAĞ-KUR emekli maaş hesaplama ekranı erişime açıldı. İşte EYT emekli maaş hesaplama robotu…

Emekli maaşı nasıl hesaplanır?

Emekli maaş hesaplaması genel olarak prim ödemesi ve çalışma günü gibi bazı kriterlere göre farklılık göstermektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kendi internet sitesinde erişime açtığı emekli maaş hesaplama ekranı ile artık emekli maaşı hesaplaması yapılabiliyor. 

4A emekli maaşı hesaplama

4A emekli maaşı hesaplama robotunda, T.C. kimlik numaranızı, SSK sicil numaranızı, baba adınızı, nüfus ilini, doğum tarihi bilgilerinizi yazdıktan sonra ‘sorgula’ butonuna basın ve emeklilik hesaplamanızı yapabilirsiniz. 

4A EMEKLİLİK MAAŞI HESAPLAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

4B emekli maaşı hesaplama

4B BAĞ-KUR emeklisi olan vatandaşların e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yaparak kolay bir şekilde alacakları maaş tutarını öğrenebilirler. Bu işlem için T.C. kimlik numaranızı, kurumu ve güvenlik kodunu yazdıktan sonra emeklilik hesabı yapılacak.

4B EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

4C emekli maaşı hesaplama

4C emekli maaşı hesaplama işlemi için uyg.sgk.gov.tr/HizmetHesabi4c/ ya da e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yaparak işlem yapabilirsiniz. Doğum tarihi, cinsiyet, 4A çalışma süresi, başlangıç ve bitiş tarihi, hizmet türünü seçtikten sonra altta bulunan hesapla butonuna basarak emeklilik hesabınız yapılacak.

4C EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Emekli maaşının ne kadar olduğu nereden öğrenilir?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bünyesindeki kişilerin emekli maaşının ne kadar olduğunu öğrenmeleri için hizmet dökümü sorgulaması yapması, ne zaman emekli olabileceklerini öğrenmek için de e-Devlet Kapısı üzerinden emeklilik yaşını sorgulayabilirler. 

 

 

SONRAKİ HABER