Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim mesajı: Önümüzdeki 5 ay boyunca durmak yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Kepez'deki Turgut Özal Spor Salonu'nda Antalya Toplu Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim mesajı: Önümüzdeki 5 ay boyunca durmak yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim mesajı: Önümüzdeki 5 ay boyunca durmak yok - Antalya Manavgat'ta orman yangınında evleri yanan vatandaşların bir yıl içerisinde yeni konutların teslimi, eser ve hizmetlerin toplu açılışı töreni düzenleniyor.

Antalya'da 6 bin 534 vatandaşa 137 milyon lira nakdi yardım, Kumluca'da çalışmalar bugün geldiği son noktaya ilişkin son afette yaşanılanlara müdahalede gelinen nokta hakkında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sel felaketinde dere yatakları etkinin boyutunu artırdığı nedeniyle tedbirlerin alındığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eser ve hizmet siyasetiyle eksik alanların giderilmesi vatandaşların yaşadığı mağduriyet sonrası toplu açılış töreninde devreye koyulan projeler sayesinde geçmişte yaşanılan sorunlar tekrar etmemesi üzere bugün milyarlarca lira değerinde eser ve hizmet devreye giriyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ANTALYA TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ

Yangında hasar gören evlerin yerine inşa edilen 900 konutun 427'sinin anahtarları hak sahiplerine teslim edildi. Toplamda 8,5 milyar avro kiralama bedeliyle Antalya'ya kazandırılan model başarıyla sürdürülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarında ele aldığı konu başlıkları;

'Manavgat, Gündoğmuş, Alanya ve Akseki'de yangında zarar gören evlerin yerine inşa ettiğimiz yaklaşık 900 konuttan 427'sinin anahtarlarını hak sahiplerine teslim ediyoruz. Toplamda 8.5 avroyu bulan kiralama bedeliyle hem devletimizin, hem Antalya'mızın kazandığı modeli başarıyla uygulamayı sürdürüyoruz.

Dere yataklarına yapılan müdahalelelerin yol açtığı sıkıntıları son afette bir kez daha gördük. Sel felaketinde zarar gören 11 bin 755 dekar tarım alanı için 2 bin 760 çiftçimize 40 milyon liraya yakın nakdi yardım ödemesinde bulunduk.

SEÇİM MESAJI

Önümüzde 5 ayımız var. 5 ay boyunca durmak yok. Sandıkları gümbür gümbür patlatmaya hazır mıyız? Ülkemizi her alanda yeni yatırım ve projelerle Türkiye vizyonuna hazırlıyoruz.

Diyorlar ki; 'AK Parti'de gençlik yok.' Bizim gençliğimiz gümbür gümbür bu alanı doldurmuş vaziyette. Bugün sizlerle bir araya gelmişken, yapımı tamamlanan eser ve hizmetlerin resmi açılışını da yapalım dedik.

Altılı masadaki vesayetin adı, 'siyasi vesayet'. Bunlar kendi kaoslarını oluşturmaya çalıştırıyor. Bunlar ülkeyi tekrar kendi içine kapatmaya çalışıyor. Nereden tutsanız elinizde kalan anlayışla karşı karşıyayız.

Millete söyledikleri sözleri uygulayabilecekleri hiçbir hukuki zemin uygun değil. Seçimden sonra böyle bir niyetlerine dair işarette yok. Ortada vizyon, program, proje namına hiçbir şey yok.

Huzurumuza kasteden terör örgütü yandaşlarına bunlar yüz verdi. Bay Kemal teröristlerle kol kola dolaşmadı mı? Hala bunların önünü açmaya gayret etmiyorlar mı? Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'de, Bester deresinde bunların hesabını biz sorduk. Yine devam ediyoruz, edeceğiz. Hiçbir ülkede siyasetçi yediği ekmeği, içtiği suyu, soluduğu havayı zehirlediğinin aklına bile geçirmez. Türkiye'nin her meselesini çözdük. Sadece muhalefet sorununu çözemedik.' ifadelerini kullandı.

Türk Siyasi Hayatında en önemli seçimlerden biri haline gelen 2023 genel seçimlerine az bir süre kaldı. Hükümet ve muhalefet arasında gündemde erken seçim ihtimalleri konuşuluyor. Seçim hazırlığına giren partilerde adaylık süreci hız kesmeden devam ediyor.

SONRAKİ HABER