Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen müjdeyi vermişti: Herkes bu haberi bekliyordu! Ancak hayaller suya düştü

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimler öncesinde vaatlerini açıkladı ve kamu personeli alımında mülakatın kaldırılacağını belirtti. Herkes memur alımında mülakatların kaldırılmasını beklerken mülakatların devam edeceği ve farklı bir biçimde işleyeceği duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen müjdeyi vermişti: Herkes bu haberi bekliyordu!

Seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulunmuş ve mülakatların kalkacağını belirtmişti. Herkes kamu personeli alımında mülakatların kalkacağını beklerken yeni bir açıklama yapıldı ve mülakatkarın kalkamayacağı ifade edildi.

3 KİŞİDEN KURUL OLUŞACAK

Bir canlı yayına konuk olan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, MEB'in öğretmen alımları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin açıklamalarında alımlara ilişkin mülakat değerlendirmesinde bulundu ve mülakat sisteminin değişeceğini belirtti. Bu noktada artık öğretmenlerin 3 kişiden oluşan kurul karşısında 45 dakikalık mülakata alınacağını belirten Bakan Tekin atamalara ilişkin ayrıntıları da paylaştı.

MÜLAKATLAR KALKMADI 

Mülakatların kaldırılmasına ilişkin olan seçim vaadi Milli Eğitim Bakanı Tekin'e soruldu. Bu soruya ise Bakan Tekin yanıt verdi ve mülakatların kaldırılmayacağını ifade etti. Bakan Tekin mülakat sisteminde değişiklik olacağını belirterek istihdam edilecek olan öğretmen sayısının 3 katı kadar adayın mülakata çağırılacağı ve her bir adaya elektronik ortamda hazırlanmış bir soru sorulacağı ve 45 dakikalık bir periyotta ders anlatır gibi soruyu cevaplayacağı şekilde olacağı bildirildi.

BAKAN TEKİN'İN AÇIKLAMALARI 

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in açıklamaları ise şöyle oldu:

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen müjdeyi vermişti: Herkes bu haberi bekliyordu! Ancak hayaller suya düştü

SONRAKİ HABER