Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: "516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkını kazandı"

Bundan kısa bir süre önce gerçekleşen Uzman Öğretmenlik sınavının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkını kazandığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: "516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkını kazandı"

Uzun süredir gündemde olan Uzman Öğretmenlik sınavı 19 Kasım Cumartesi günü 81 ilde öğretmenler tarafından girilen oturumlar ile gerçekleşti. Bununla birlikte de pek çok öğretmen sınav sonuçlarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Durum bu şekilde olunca da internette de sık sık aratılan konuların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. Açıklamada sınava giren adaylar ve de bu sınavdan kaç kişinin başarı elde ettiği hakkında sayı belirtti. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI! 

Gelen açıklamalar doğrultusunda sınavdan başarılı olan alan ve Uzman Öğretmenlik sınavının ardından Uzman Öğretmen olma hakkı kazanmış olan kişilerin sayısını, "Uzman öğretmenlik sınavında 422 bin 368 öğretmenimiz başarılı oldu. Muaf tutulanlarla birlikte 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkını kazandı." açıklamaları ile duyurdu.