Birçok kamu çalışanına kadro verildi!

Geçtiğimiz hafta birçok kamu çalışanına kadro verildi.

Birçok kamu çalışanına kadro verildi!

Geçtiğimiz hafta birçok kamu çalışanına kadro verildi ama maalesef ücretli öğretmenlere verilmedi. Kadrolu öğretmenlere göre aynı işi yapan bu öğretmenler, maalesef 4-5 bini bile bulmayan maaşlarla geçinmek zorunda kalıyorlar.

Diğer kamu çalışanlara verilen kadronun ücretli ve sözleşmeli öğretmenlere de verilmesini talep eden muhalefet konuyu TBMM gündemine taşıdı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bursa Milletvekili Erkan Aydın şu ifadeleri kullandı.

''Geçtiğimiz hafta birçok kamu çalışanına kadro verildi ancak ücretli öğretmenler buna dâhil edilmedi. Çalıştıkları saat olarak ücret alanlar, şu anda “on beş tatil”deyiz, ücret alamayanlar, totalde aylığa vurduğunuzda ise yarım asgari ücret dahi alamayan ücretli öğretmenler, maalesef, bu torba kanunda kendine yer bulamadı.

Buradan bir kez daha sesleniyoruz: Seçime kadar birçok torba gelecek ve birçok şey dağıtacaksınız, ücretli öğretmenleri unutmayın, onlar çocuklarımızı eğitiyorlar, bu ülkeye hizmet ediyorlar ancak asla karşılığını alamıyorlar; bunu hatırlatmak istiyoruz. Siz yapmazsanız da yüz on gün sonra yapılacak seçimde biz ücretli öğretmenlerin haklarını teslim edecek ve kadroya geçireceğiz diyorum.'' dedi. 

SONRAKİ HABER