Bakan Murat Kurum Antalya'da orman yangınında evleri yanan vatandaşları ziyaret etti

2021 yılında Antalya'nın Manavgat ilçesinde orman yanında evleri yanan ailelere yeni evleri teslim edildi. Murat Kurum, evlerine yerleşen vatandaşların sofralarına misafir oldu sıcak görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Bakan Murat Kurum Antalya'da orman yangınında evleri yanan vatandaşları ziyaret etti

Bakan Murat Kurum Antalya'da orman yangınında evleri yanan vatandaşları ziyaret etti - Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Manavgat orman yangınında evleri yanan afetzedeler ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Manavgat'ta anahtar teslim töreninde yer alacak. Yöre halkının davetine icabet eden Bakan Kurum'a teşekkür dilekleri iletildi.

2021 yılında Antalya Manavgat'ta orman yangınında bölge halkının evleri yanmış kullanılamaz hale gelmişti. Bakanlar ilk temasında vatandaşların yaşadıkları mağduriyetin giderilmesinde kolları sıvadı. Kısa sürede binlerce konut inşa edilerek yeni konutlar teslim edildi. Bakan Kurum, ziyarette bulundu evlerde çocuklara hediyeler dağıttı. Yoğun ilgiyle karşılaşan Bakan Kurum ve heyeti yer sofrasına oturarak vatandaşlarla sohbet etti.

Bakan Murat Kurum Antalya'da orman yangınında evleri yanan vatandaşları ziyaret etti

Manavgat Güzelyalı Mahallesi'nde yeni evlerine kavuşan ailenin misafiri olan Bakan Kurum ve heyeti, ailenin yer sofrasına davet edildi. Aile bireyleri yangında yaşadıklarını afet sonrası bugüne kadarki dönemi aktardı.

Bakan Murat Kurum Antalya'da orman yangınında evleri yanan vatandaşları ziyaret etti - Resim : 2

Bakan Kurum ve beraberindekiler Ulukapı Mahallesine geçerek yangın sonrası inşa edilen konutları inceledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her zaman olduğu gibi şimdide devletin eli vatandaşların üzerinden hiçbir zaman eksilmeyecek diyerek en kısa sürede yeni konutların inşa edilmesinde verdiği talimatta bir yıl içerisinde konutları yenilediklerine değinen Bakan Kurum, 'Cumhurbaşkanımızın burada an be an takibi olduğu, ne yapıldıysa, burada ne adım atıldıysa bil fiil kendisi de desteklerini buradan hiçbir zaman esirgemedi. Biz de daha önceki afetlerde ne yaptıysak, üstümüze düşeni yaptık. Bugün de ne güzel, sizleri burada görüyoruz. Sizlerin dualarını alıyoruz. Bizim için en büyük kazanç, en büyük mutluluk bu.' ifadelerini kullandı.

Güzelyalı Mahallesi muhtarı duygularını dile getirirken geçmişten günümüze kadar siyasette görev aldığı süre boyunca köy hizmetleri adına şimdiye kadar görmedikleri desteği ve hizmeti daha iyi yaşadıklarını ifade etti.

SONRAKİ HABER