Bakan Bozdağ'dan Düzce'deki depreme ilişkin açıklama

Dün Düzce Gölkay merkezli saat 04.08 sularında deprem oldu. Kent geneli hasar tespit çalışmaları sürüyor. Alanında ilgili kişi ve ekipler görevlendirildi.

Bakan Bozdağ'dan Düzce'deki depreme ilişkin açıklama

Bakan Bozdağ'dan Düzce'deki depreme ilişkin açıklama - Düzce adliye binası dış cephesi hariç içeride herhangi bir şey olmadığı açıklandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, '(Düzce'deki deprem) Adliyemizin dış cephesinde olan dışında içeride herhangi bir şey yok. Binanın ana yapısında herhangi bir sorun olmadığını gördük.' ifadesini kullandı.

Düzce'de yaşanan deprem çevre şehirler dahil Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun Kuzeyi ve Batı Karadeniz kıyısı boyunca hissedildi. Gölkaya merkezli deprem dün saat 04.08 sularında 5.9 büyüklüğünde oldu.

KENTİN TAMAMINA SU VERİLİYOR

Düzce Belediyesi, depremin nedeniyle hasar alan ana su hattı arızalarının giderildiğini açıkladı. Kentin tamamına su verilmeye başlandı. Basınç nedeniyle üst katlara suyun çıkma süresi gecikebilir uyarısı yapıldı.

Deprem bölgesinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. AFAD ve 112 ekipleri olay anında direkt bölgeye sevk edildi. Çevre illerden ilave takviye ekipleri sahaya yöneltildi. İzmir, Ankara, İstanbul merkezli 74 kişi 37 ekip kuruldu. Koordinasyon ekibi sahada çalışmalarını devam ettiriyor.

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, '37 hasar tespit ekibimiz, 1 mobil laboratuvar aracı, 5 koordinasyon ve izleme aracımızla Düzce'de sahadayız. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Hızla hasar tespitleri tamamlayıp adımlarımızı atacağız.' dedi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Yapı İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı İzmir, Konya, Kayseri, Denizli ve Ankara'dan deprem uzmanı mühendis ve uzmanların olduğu 74 kişiden oluşan 37 ekip dün Düzce'ye ulaştı. Saha çalışmaları dünden beri devam ediyor. Deprem Bolu, Zonguldak ve Sakarya illerinde de derinden hissedildi.

SONRAKİ HABER