Bakan Akar etkisiz hale getirilen ve ateş altına alınan hedef verilerini paylaştı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe-Kılıç Harekatı'nda hava ve karadan 471 hedef ateş altına alındığını, 254 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Milyonlarca vatandaşın beklediği haberler gelmeye başlıyor.

Bakan Akar etkisiz hale getirilen ve ateş altına alınan hedef verilerini paylaştı

Bakan Akar etkisiz hale getirilen ve ateş altına alınan hedef verilerini paylaştı -  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile birlikte sınır hattımızda bulunan birlik komutanlarıyla video konferans yoluyla toplantı gerçekleştirdi. Aktarılan bilgiler ışığında, 471 hedef karadan ve havadan ateş altına alındı. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadan hız kesmeden operasyonlara devam edilecektir.

Pençe-Kılıç Harekatı, kara ve havadan cezalandırma işlemi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı verdiği günden beri şiddetli şekilde işliyor. Ateş destek hattı teröristlerin yuvalarını darmadağın etti.

VATANDAŞLARIN BEKLEDİĞİ MÜJDE GELMEYE DEVAM EDİYOR

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Pençe-Kılıç Harekatı, hava ve kara ateş destek vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışlarıyla devam ediyor. Harekatta şu ana kadar 471 hedef ateş altına alındı, 254 terörist etkisiz hale getirildi.' diye müjdeyi verdi.

Milli Savunma Bakanlığı 2023 yılı bütçe görüşmeleri şu anda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşme tamamlandı. Bakan Akar'ın sunumuyla başlayan görüşmeler başarıyla bitti. Bakan Akar, görüşme sonrası Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi'ne geçti.

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sahada sürdürdüğü operasyon ile beraber Akar, 'Teröristler alçakça sivil hedeflere saldırdılar. Bunları bir an önce susturacağız. Benzerini geçmişte Kilis'te, Hatay'da, Reyhanlı'da yaşadık. Ne zaman hudutların ötesini temizledik, bu konuda bir noktaya geldik.' dedi.

Bakan Akar etkisiz hale getirilen ve ateş altına alınan hedef verilerini paylaştı

HULUSİ AKAR'DAN İFTİRA ATANLARA SERT TEPKİ

Yurt içi ve dışında Türk Silahlı Kuvvetlerimize atılan iftiralara karşı Bakan Akar, 'İftirayla fitneyle fesatla Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadeledeki başarısını gölgelemeye çalışıyorlar. Tekrar ifade ediyorum ki TSK'nın tek hedefi teröristler ve teröristlere ait yapılardır. Bizim herhangi bir etnik, dinsel, mezhepsel grupla, Kürt, Arap kardeşlerimizle herhangi bir sorunumuz yok. Bizim tek hedefimiz var o da teröristler. Kim bunlar? PKK/YPG/PYD, DEAŞ kim varsa o. Teröristler için hesap zamanı. Türk Silahlı Kuvvetleri ile oyun oynanmayacağını görecekler. Şehitlerimizin, hayatını kaybeden çocuklarımızın, öğretmenlerimizin, vatandaşlarımızın kanlarının her damlasının hesabını soracağız' ifadelerini kullandı.

Harekat Merkezine giderken beraberinde yer alan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avserver eşlik etti. Sınır hattında yer alan birliklerimizin komutanlarıyla video konferans toplantısı gerçekleşti. Sahada gösterilen mücadelenin son durum değerlendirmesi görüşüldü.

SONRAKİ HABER