Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! 31 Ocak’a kadar ödenmezse çok büyük cezası var

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren açıklama bugün geldi. 31 Ocak 2023 tarihine kadar ödenmediği takdirde araç sahiplerinin çok büyük bir para cezası ile karşı karşıya kalınacağı söylendi.

Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! 31 Ocak’a kadar ödenmezse çok büyük cezası var

Bilindiği üzere geçtiğimiz 1 Ocak 2023 tarihinde Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne (MTV) yüzde 122 zam yapıldı. Milyonlarca araç sahibi bu yılki MTV ücretlerini ödemekte zorlanırken, hatırlatma babında son dakika bir açıklama geldi. Bu açıklama milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor zira 31 Ocak 2023’e kadar ödenmediği takdirde büyük bir para cezasının kesileceği belirtildi.

Hem MTV ücretleri arttı hem de gecikme faiz oranları. Zamanında ödenmeyen MTV tutarlarına aylık yüzde 1,14 oranında faiz uygulanacağı belirtildi. Peki, MTV birinci taksit tutarı ne kadar? Ödemeler nereye ve nasıl yapılacak? Motor hacimlerine göre kim ne kadar ödeyecek? İşte detaylar…

 Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde yılın ilk taksit ödemesi 31.01.2023 tarihinde sona eriyor. 

Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! 31 Ocak’a kadar ödenmezse çok büyük cezası var

Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! 31 Ocak’a kadar ödenmezse çok büyük cezası var - Resim : 2

Bazı bankalar MTV ödemesinde kolaylık sağlamak için taksit seçeneği sunuyor. İşte MTV taksit yapan bankalar; 

Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! 31 Ocak’a kadar ödenmezse çok büyük cezası var - Resim : 3

Bankanın mobil uygulaması, internet sitesi, şubesi, ATM'si ve www.gib.gov.tr kanalları üzerinden Bankkart ve Bankkart Başak kartın kredi kartı özelliği ile yapılan ödemelerde işlemler 4 taksite bölünüyor.

Kampanya 8 Şubat'a kadar geçerli. Asıl kartlar, bu kartlara bağlı ek kartlar ve sanal kartlar ile yapılan ödemeler kampanya kapsamına dahil ediliyor.

.

 

 

SONRAKİ HABER