Kamu çalışanları dikkat! Halkbank 20 bin liralık ihtiyaç kredisi açıkladı

Halkbank kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi verecek. Banka 20 bin TL limitle sağlayacağı kredi için düşük faiz oranı uygulayacak. Bankanın kredi paketlerinde 36 ay vade ve 3 ay ödeme erteleme olanağı bulunuyor.

Kamu çalışanları dikkat! Halkbank 20 bin liralık ihtiyaç kredisi açıkladı

Kamu personelleri Halkbank’tan maaş müşterisi olmasalar bile çok uygun faiz oranlarıyla kredi kullanma hakkına sahipler. Banka haziran ayı sonunda temmuz ayı başında geçerli olacak kampanyası ile kamu çalışanları için düşük faizli kredi sağlayacağını ilan etti. Bankanın kredi paketinde yer alan limit ise sınırlı. Limitin aşılması durumunda ise faiz oranları değişecek. Ancak kolay ödeme seçenekleri her kredi tutarı için geçerli olacak.

HALKBANK’TAN 20.000 TL MEMUR KREDİSİ

Halkbank resmi sitesinden yapmış olduğu açıklamasında kamu çalışanlarının ihtiyaç kredisi taleplerinin aylık yüzde 1.79 faiz oranıyla sağlanacağını ilan edildi. Bankanın açıkladığı bu oran özel bankalar ile kıyaslandığında çok uygun seviyede.

Özel bankalarda en düşük faiz oranı yüzde 2.15’ten başlıyor. Ayrıca bu oranlar için özel talepler de bulunuyor. Halkbank maaş müşterilerine sunduğu kredi paketinde faiz oranının yüzde 1.55 olduğunu duyurdu. Kamuda çalışanlar ve Halkbank maaş müşterisi olanlar 1.55 ile kredi çekebilecekler.

Halkbank memurların ihtiyaç kredilerini 20.000 TL’ye kadar indirimli faiz oranlarıyla kullanabileceklerini açıkladı. Yani memurlar 3.000 TL, 5.000 TL, 10.000 TL ve 15.000 TL ile 20.000 TL nakit ihtiyacı olması halinde bankanın düşük faiz imkanından yararlanacaklar. Geri ödemelerde 12 ay, 24 ay ve 36 ay vadeli ödeme planları sunulacak.

İsteyenler ödemelerini 3 ay ertelemeli isteyenler ise eşit taksit dışında kolay ödeme seçenekleri ile yapacaklar.

20.000 TL KREDİ ÇEKERSEM NE KADAR ÖDERİM?

Halkbank’tan 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan, 20.000 TL kredi talep eden bir kamu personeli aylık yüzde 1.79 faiz oranıyla 814 TL taksitle ödeme yapar. 20.000 TL kredi 3 yıl sonunda 29.336 TL olarak ödenecek.

HALKBANK KREDİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Kamu personelleri Halkbank'tan kredi çekmek istediklerinde başvurularını banka şubelerine giderek bizzat yapabilirler. Bu başvuru yöntemiyle istenilen rakam hemen alınabilir. İsteyenler online başvuru kanallarını tercih edebilirler. İnternet bankacılığı üzerinden başvuru yapacak olan vatandaşlar mobil uygulama üzerinden de başvurularını tamamlayabilirler. Online başvurularda kredi onayı çıkması halinde 20 bin TL'lik tutar hemen hesaplara yatırılır.